BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet İlkokulunda Küçüklerden Büyüklere Okuma Yazma Eğitimi

Cumhuriyet İlkokulunda öğrencilerimiz, okuma yazma bilmeyen abla, anne ve ninelerine okuma yazma öğretiyor. 
Cumhuriyet İlkokulunda Küçüklerden Büyüklere Okuma Yazma Eğitimi

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş ve Şube Müdürümüz Osman Bat, 23 Mart 2018 Cuma günü Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret ettiler. Okuma yazma çalışmalarını yerinde inceleyen Fazilet Durmuş, Okul Müdürü Zeki Başdemir’den bilgi alarak eğitim veren öğrencilerimizle ve eğitim alan büyüklerle sohbet etti.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği doğrultusunda ülkemizde okuma yazma bilmeyen kimse kalmaması için millet olarak güzel çalışmalar ortaya koyduğumuzu, bunun bir örneğini de bugün Cumhuriyet İlkokulumuzda gördüklerini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz DURMUŞ, Sayın Emine Erdoğan´ın kampanya  açılışında yaptığı konuşmada; Türkiye’de 14 yaş üstü nüfus içinde okuma-yazma bilmeyenlerin oranının %4 olduğunun altını çizerek, 2.5 milyona tekabül eden bu oranın sıfırlanması hedefiyle yola çıkıldığını belirttiğini, okuma-yazma bilmeyen kimsenin kalmamasına dair umudunu ifade ettiğini, bundan sonra yapılacak kampanyaların eğitim kalitesini artırmaya yönelik olması gerektiğini vurguladığını hatırlattı. 

     Yaşı kaç olursa olsun azmettikten sonra insanların okuma yazma öğrenmesinin mümkün olduğuna değinen Durmuş, okuma yazma öğrenen insanların hayat standartlarının yükseldiğini, sosyal hayata katılımlarının arttığını ve kolaylaştığını, gelişmeleri, olayları yazılı kaynaklardan rahatça öğrenebildiklerini belirtti. Okulumuzda alanında profesyonel sınıf öğretmenimizin yönetimiyle; öğrencilerimizin  ablalarına, annelerine ve ninelerine okuma yazma öğrettiklerini kaydederek, etkinliğin ilimizde okuryazar sayısını artıracağına ve dolayısıyla ilimizin gelişimine katkı sunacağına işaret etti. Eğitim esnasında da kursiyerlerle samimi bir sohbet gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürü Durmuş; onların heyecanını, öğrenme azimlerini gözlerinden okuduğunu, devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek vermekte olduğu hizmetlerin uygulayıcısı olarak bugün burada bu güzel insanların gönüllerine dokunmaktan ayrıca mutlu olduklarını, her zaman söylediğimiz gibi "eğitimde feda edilebilecek tek bir ferdimizin olmadığını" göstermeye her yerde her zaman devam edeceklerini söyledi. Ayrıca, eğitim sonunda büyüklerine okuma yazma öğreten öğrencilerimize, Valimiz Sayın Tahir Büyükakın tarafından bisiklet hediye edileceğini ifade etti.

      Okuma yazma eğitimi veren öğrencilerimize ve eğitime katılan büyüklere teşekkür eden Fazilet Durmuş, kendilerine başarılar diledi.

23-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.