BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin Kurucusu, İstiklâl Savaşı'mızın Başkomutanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sonsuzluğa İntikalinin 81. Yıldönümünde Kendisini Minnet ve Rahmetle Anıyoruz

Cumhuriyetimizin Kurucusu, İstiklâl Savaşı'mızın Başkomutanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sonsuzluğa İntikalinin 81. Yıldönümünde Kendisini Minnet ve Rahmetle Anıyoruz

10 Kasım, sadece Atatürk'ü anma değil, aynı zamanda onun gösterdiği hedefleri tekrar hatırlama ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma azmimizin tazelendiği gündür. Türkiye Cumhuriyeti; bu doğrultuda sanayisiyle, ekonomisiyle, eğitimiyle ve yapılan bilimsel çalışmalar ile muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla yürütmektedir. Bizler de millet olarak  ´Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.´ diyen Gazi Mustafa Kemal'in açtığı yolda, var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz. Türk ve dünya tarihinde kıymetli bir yer edinmiş Büyük Önder, "En büyük eserim." dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni genç nesile, genç nesli biz öğretmenlere emanet etmiştir. Millî ve manevî değerlerini bilen; bilimde, sporda, sanatta,  kültürde var olan ve her türlü yeniliği takip eden bir nesil yetiştirmenin gayreti içindeyiz. Atatürk'ün "Gençler, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız." sözleri doğrultusunda, yeni nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek öncelikli hedefimizdir. Bir 10 Kasım'da daha bıraktığı miras ve bizlere emanet ettiği genç nesile hizmetimiz boynumuzun borcudur.

Bu duygularla; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, vatanın bölünmezliği için bu uğurda canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyoruz.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.