BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Eğitimi Çerçevesinde Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, Bilecik Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.

Değerler Eğitimi Çerçevesinde Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, Bilecik Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.

Rektör Abilerinden İmam Hatiplilere Tavsiyeler:

Değerler eğitimi çerçevesinde Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, Bilecik Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Ve 12. Sınıf öğrencileriyle, Bilim ve Sanat merkezinde buluştu.

“Bende sizden biriyim.” diyerek söze başlayan Azmi ÖZCAN, yaptığı konuşmada şu hususlara dikkat çekti; İnsan olmak bir değer sistemine sahip olmak ve hayatı değerlere göre yaşamaktır. Bugün içerisinde yaşadığımız medeniyetin değerler hiyerarşisinde en üst sıraları “para” ve ”güç” almaktadır. Dolayısıyla para ve güce sahip olan birey en makbul bireydir. Buna karşılık bizim medeniyetimizde makbul insan takva sahibi olan ve başkalarına faydalı olan insandır. Mümin olmak demek güvende olmak ve başkalarına güven vermek demektir. Eğer insanlar size güvenemiyorsa sizin imanınız problemlidir. Çevresindeki insanların peygamberimize inanmaları ve onun davasında başarılı olmasının temelinde insanların kendisine güvenmeleri ve ona “el Emin” lakabını vermeleri bulunmaktadır.

Rektör Azmi ÖZCAN İmam Hatiplilere şu tavsiyelerde bulundu;
- Dünyanın neresinde bir haksızlık ve zulüm izlenirse, bundan kendinizi sorumlu hissetmelisiniz.
- Genelde bütün yurdumuzda, özelde şehirlerimizde, kendi vatandaşlarından uzakta yaşamak zorunda kalan Irak ve Suriyeli insanların durumlarından ibret alarak vatandaşımızın değerini biliniz.
- İçerisinde bulunduğunuz imkanları iyi değerlendiriniz.
- İyilik ve takvada yarışınız.
- Bütün gücünüzle Allah için, İslami değerleri yaymak içi çalışınız.
- Her zaman hakkı ve doğruyu söyleyiniz.
- Anne – Babanın yanında Hocalarınızın da hayır dualarını alınız.

 

Azmi ÖZCAN konuşmasının sonunda gençlerden “Allah’ ın razı olacağı bir hayat yaşama sözü aldı.”  Rektör ÖZCAN’ ın öğrencilere bir de müjdesi vardı; Şeyh Edebali Üniversitesi İlahiyat Fakültesi açılacak. Bu yıl öğrenciler Şeyh Edebali Üniversitesi İlahiyat Fakültesini de tercih edebilecekler.

Değerler eğitimi çerçevesinde Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, Bilecik Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.Değerler eğitimi çerçevesinde Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, Bilecik Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.Değerler eğitimi çerçevesinde Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, Bilecik Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.Değerler eğitimi çerçevesinde Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, Bilecik Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.Değerler eğitimi çerçevesinde Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, Bilecik Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.Değerler eğitimi çerçevesinde Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, Bilecik Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.