BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denetleme ve İzleme Komisyonu İlk Toplantısını Yaptı

Denetleme ve İzleme Komisyonu İlk Toplantısını Yaptı

                İlimiz merkez ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren resmi ve özel tüm öğrenci yurtları, apartlar ve pansiyonların yangın ve diğer hususlardaki güvenlik ve yeterlik durumlarının denetimlerinin yapılması için oluşturulan Denetleme ve İzleme Komisyonu’ndaki görevlilerin katıldığı Denetleme ve İzleme Komisyonu Toplantısı 29 Aralık 2016 Perşembe günü Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN başkanlığında yapılan toplantıya Emniyet Müdürlüğü, Bilecik Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl HALK Sağlığı Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, SGK, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, KYK İl Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü ve Bilecik Defterdarlığından müdür, şube müdürü ve uzman düzeyindeki komisyon üyeleri katıldılar.

                Toplantıda komisyonun çalışma usul ve esasları hakkında bilgilendirme yapıldı. Denetimlerin Özel Öğrenci Yurtları Yönergesi çerçevesinde hangi kriterlere göre nasıl yapılacağı konuları açıklandı. Yurt ve apart çalıştırmak için yapılacak işlemler ve aranacak şartlar belirtildi.

                Komisyon Başkanı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN, toplantının başında Adana Aladağ’da yaşanan elim yurt yangınını ve yangındaki kayıplarımızı hatırlatarak, yürek burkan böyle bir olayın ülkemizde bir daha yaşanmaması için herkesin, özellikle de kurulmuş olan Denetleme ve İzleme Komisyonu’nun elinden geleni yapması, tüm ihtimalleri değerlendirerek hiçbir ihmale meydan vermemesi gerektiğini belirtti. Çalışmalarında kanun, yönetmelik ve yönergelere göre çok hassas davranacaklarını söyleyen UÇKUN, geleceğimiz, yarınlarımız olan çocuklarımızın hayatının her şeyden değerli olduğunu ve her türlü maddi değerin üzerinde olduğunu vurguladı.

29-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.