BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Deniz Öğretmen Roma’dan döndü.

Deniz Öğretmen Roma’dan döndü.

     Bilecik -Söğüt Yaşar Musaoğlu İlk-Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Deniz ATAK Yıllık eTwinning Konferansı için gittiği Roma’dan döndü. 

     ATAK; “39 ülkeden 500´den fazla öğretmen, Roma´da gerçekleştirilen Yıllık eTwinning Konferansı´na katıldı. Bu yılki etkinliğin konusu, “Eğitimin herkese açılması” ve eTwinning’in yaratıcılığı ve yenilikçi uygulamaları eğitim öğretimde nasıl teşvik edebildiğiydi. Ben de başvuru yapan öğretmenler arasındaydım ve ülke çapında seçilen 10 öğretmenden biri olmak Beni mutlu etti.  Farklı bir deneyimdi. Çok verimli çalışmalar oldu, projeler ürettik, çok iyi dostluklar kurduk ve projelerimize diğer ülkelerden ortaklar bulduk.” dedi. 

    Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emre AKPINAR ‘da; yenilikçi ve girişimci tüm öğretmenleri Müdürlük olarak hep desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

 

    Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, Bilişim teknolojilerinin  eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılmasını amaçlayan eTwinning faaliyetleri ülkemizde  Milli Eğitim Bakanlığı TEĞİTEK ‘e bağlı Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından yürütülmektedir.

 

 Deniz Öğretmen Romadan döndü.Deniz Öğretmen Romadan döndü.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.