BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Digit@l Literacy Portal (Dijital Okuryazarlık Portalı) Projesinin Açılış Toplantısı Düzenlendi

Digit@l Literacy Portal (Dijital Okuryazarlık Portalı) Projesinin Açılış Toplantısı Düzenlendi

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri kapsamında Bilecik Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu'nun koordinatörlüğünde uygulanmakta olan Digit@l Literacy Portal (Dijital Okuryazarlık Portalı) adlı projenin uluslararası açılış toplantısı 04-05 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Ülkemizden Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nin, Birleşik Krallık'tan Ulster Üniversitesi 'nin, Yunanistan, Sırbistan, İsveç ve İspanya'dan çeşitli kurum ve kuruluşların ortak olarak yer aldığı projenin açılış toplantısında proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilerek uygulamaya yönelik kararlar alındı.

Proje kapsamında, proje ortakları ile işbirliği yapılarak dijital okuryazarlık ve bilgi okuryazarlığı, dijital kaynakların etik kullanımı, sanal güvenlik, dijital ayak izi, sanal zorbalık, teknoloji ve medya okuryazarlığı, 21. yüzyıl temel becerileri, eğitim öğretim sürecinde kullanılabilecek dijital teknoloji araçları, dijital vatandaşlık ve engelli bireyler için dijital okuryazarlık konularında çevrimiçi içerikler hazırlanarak uluslararası düzeyde yetişkinlerin hizmetine sunulacaktır.

 

 

 

11-10-202111-10-202111-10-2021

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.