BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Semineri Düzenlendi.

Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Semineri Düzenlendi.

Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Semineri DüzenlendiDikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Semineri DüzenlendiDikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Semineri DüzenlendiDikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Semineri Düzenlendi

 

   İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İlimizde bulunan tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilerimize yönelik dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu taraması yapılmasına yönelik çalışmalar başladı.

   Müdürlüğümüz ve Pamukkale Üniversitesi Tıp Üniversitesi ortaklığında yapılacak tarama çalışmalarında yaklaşık 34.000 öğrenciye yönelik aile ve öğretmenler ile anket uygulaması yapılacak.

  Bu kapsamda; 29 Kasım 2014 tarihinde bilgilendirme toplantısı ile başlayan süreç, bugün merkez ilçedeki okul kurum müdürleri ve İlimizde görev yapan rehber öğretmenlere yapılan seminerle devam edildi.

   Seminere İlimiz Valisi Ahmet Hamdi NAYİR, Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY, Şeyh Edebalı Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK katıldılar.

  İl Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK açılış konuşmasında; bu büyüklükte bir tarama çalışmasının ilk defa yapılacağını, başarılı sonuçlanması halinde diğer illerimize örnek teşkil edeceğini belirterek, çağımızın en önemli sorunlarından biri olan ve öğrencilerin akademik başarılarını önemli ölçüde olumsuz olarak etkileyen, tedavi edilmediği takdirde bir çok davranış probleminin yanı sıra, madde bağımlılığı, öfke bozukluğu, anti sosyal kişilik gibi önemli sorunlara yol açan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu sorunu yaşayan öğrencilerimizi en erken yaşta tespit ederek sağlıklı birey olarak topluma kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti. Bu şekilde hem İlimizde akademik başarıyı yükseltmek hem de bahsettiğimiz olumsuz davranışların önüne geçmeyi hedeflediklerini belirtti.

 

  Milli Eğitim Müdürünün projede görev alacak tüm öğretmen ve idarecilere teşekkür ederk konuşmasını sonlandırmasının ardından seminer Pamukkle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü öğretim üyesi Dr. Ahmet BÜBER in dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusundaki bilgilendirme sunumuyla tamamlandı.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.