BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Dikkat Eder Misiniz?” Aktivite Bozukluğu ve Dikkat Eksikliği Olan Öğrencilerin Tanılanması Projesi Protokol Töreni Yapıldı.

“Dikkat Eder Misiniz?” Aktivite Bozukluğu ve Dikkat Eksikliği Olan Öğrencilerin Tanılanması Projesi Protokol Töreni Yapıldı.

05-02-201605-02-201605-02-201605-02-201605-02-2016

 

   2015 Yılı Engelliler Destek Programı kapsamında, İlimizden 3 Proje desteklenmeye değer bulunmuş olup bunlardan bir tanesi de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Dikkat Eder Misiniz” isimli projedir. Her üç projenin yetkilileri protokol imza töreninde hazır bulundu.  

   Genel amacı; Dikkat eksikliği ve aktivite bozukluğu olan öğrenci ve aileleri ile öğretmenlere eğitim vermek, toplumda farkındalık oluşturulmasını sağlamak, dikkat eksikliği ve aktivite bozukluğunun ilimiz çapında tanınmasını sağlamak, kamuoyunu bilgilendirmek olan “Dikkat Eder Misiniz?” Projesinin imza törenine Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY Milli Eğitim Müdür Vekili Coşkun BAKIRTAŞ, Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN ve diğer Kurum Yetkilileri katıldı.

   69.460,00 TL bedeli olan ve 12 ay sürecek olan projeye; Bilecik Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği ortak olarak katkı sağlayacaklar.

   Proje Uzmanı Mustafa KAN’ın koordinatörlüğünde uygulanacak proje faaliyetleri kapsamında sırasıyla; proje ofisi ve ekibinin oluşturulması, proje açılış toplantılarının yapılması, proje web sitesi, logo ve tanıtım materyallerinin (afiş, broşür) hazırlanması, anket hazırlanması ve uygulanması, anketlerin veritabanına girilmesi ve hedef grubun belirlenmesi, eğitim takviminin belirlenmesi, eğitimcilerin organizasyonu ve eğitim materyallerinin hazırlanması, eğiticilerin eğitimi, öğretmenlerin eğitimi, ailelerin eğitimi, dikkat eksikliği ve aktivite bozukluğu konusunda toplumda farkındalık yaratmaya yönelik faaliyetler düzenlemesi,  “dikkat eksikliği ve hiperaktivite” konulu resim - kompozisyon yarışması, proje kapanış toplantısı, proje kitabı ve dvd hazırlanması, raporların düzenlenmesi faaliyetleri gerçekleştirilerek proje son bulacak.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.