BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Diyabet ve Obezite Hakkında Öğrencilerimize Eğitim Verildi

Diyabet ve Obezite Hakkında Öğrencilerimize Eğitim Verildi

Obezite İle Mücadele Obezite İle Mücadele Obezite İle Mücadele Obezite İle Mücadele Obezite İle Mücadele

 

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Diyabet ve Obezite Programında biraraya geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumunun yürüttüğü proje kapsamında; öğrencilerimizde obezite ve diyabet konularında farkındalık oluşturmak, onları bu hastalıklar konusunda bilinçlendirmek makasadı ile, Merkez Atatürk İlkokulunda etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe, SGK İl Müdürü Niyazi GÖKÇE, SGK İl Müdür Yardımcısı Celalettin ÖZKAN, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Şube Müdürü Erdoğan KABA´nın yanı sıra Atatürk İlkokulu Yöneticileri ve öğrencileri katıldılar. Programda,  Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK öğrencilere; "Diyabet ve obezite hastalıklarının, toplumumuzda sanki bir yaşlı hastalığı imiş gibi algılandığını, aslında daha erken yaşlarda da bu hastalıkların görüldüğünü ve uzun zaman da bunun farkına varılmadığını" söyledi.Kendilerini iyi hissetmedikleri veya farklı bir durum hissettikleri zaman mutlaka ailelerine anlatmaları gerektiği konusunda söz veren öğrencilere konu ile ilgili bilgilendirme kitapçıkları dağıtıldı ve çizgi film izletildi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.