BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP Mart Ayı Etkinliği Gerçekleştirildi

DÖGEP Mart Ayı Etkinliği Gerçekleştirildi

Din eğitimi ve öğretimi sürecinde bir eğitim yöntemi olarak drama, etkili oyunlar ve etkinliklerin kullanımı konulu  DKAB öğretmenlerimize yönelik, “Öğretmen Gelişim Programı” (DÖGEP) mart ayı etkinliği Bilecik Kız Anadolu  İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.                          

Yapılan toplantıda, din öğretiminde eğitsel oyunların kullanımı; ezber oyunları, yazı oyunları, tartışma oyunları, drama oyunları, rol oyunları ve iletişim oyunlarının derslerde uygulanması değerlendirilmiştir.

Oyunların, öğrencilerin dikkatleri dağılmadan, derse katılmalarını sağladığı, öğretme ve öğrenme sürecine aktif katılımın öğrenilenlerin pekiştirilerek daha kalıcı olmasını desteklediği uygulamalı örneklerle gösterilmiştir.

 

Eğitsel oyunların belirlenen kazanımlara ulaşılmada, hatalı öğrenilenlerin düzeltilmesinde önceki öğrenilenlerin hatırlanarak pekiştirilmesine, katkı sağladığı belirtilmiş ve söz konusu “ezber, yazı, tartışma, drama, rol, iletişim vb.” oyunların derslerde kullanılmasının, din öğretimi sürecinde olumlu etkileri öğretmenlerimizce dile getirilmiştir.

31-03-2019

31-03-201931-03-201931-03-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.