BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğru Tercih İçin Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yanınızda

Doğru Tercih İçin Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yanınızda

Millî Eğitim Müdürlüğümüzce, üniversite ile ortaöğretim kurumlarına yerleştirme başvurusu yapacak öğrencilerimiz için oluşturulan komisyonlarda, tercih danışmanlığı konusunda donanımlı 164 öğretmen ve idareci, Merkez ve bağlı 7 ilçede 52 okul /kurumda öğrenci ve velilere hizmet verilecek.

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılı sonu itibarıyla 8 ve 12. sınıfı tamamlayan öğrenciler için sınavlar sonrası tercih süreci başladı. Öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme tercihleri 14-24 Temmuz, ÖSYS tercihleri ise 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 

 

Tercih danışmanlığı hizmeti, bu kapsamda,  öğrencilerin geleceğe güvenle bakabilmek adına doğru kararlar alabilmeleri ve doğru sonuçlara varabilmeleri için il genelinde tüm ilçelerde öğrenci ve velilerimizin kolaylıkla ulaşabileceği yerlerdeki 52 okulumuzda tercih danışmanlığı komisyonları oluşturuldu.   

 

Buna göre, okullarda, rehberlik ve araştırma merkezlerinde ve erişimin kolay olduğu yerlerde oluşturulan komisyonlarda tercih danışmanlığı konusunda donanımlı 164 öğretmen ve idareci öğrenci ve velilere hizmet verecek.

 

Öğrenci ve veliler, tercih komisyon yerlerini; Müdürlüğümüz web sayfasından, mezun oldukları okullarından, rehberlik ve araştırma merkezlerinden veya il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinden öğrenebilirler.

 

 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) Bilgilendirme Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

 

Doğru Tercih Rehberi (Lise) için TIKLAYINIZ.

 

Ortaöğretim Kurumları Tercih Rehberliği Komisyonlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

Yükseköğretime Geçiş Tercih Rehberliği Komisyonlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.