BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYNED KULLANICI ÖĞRETMENLERE VE İLGİLİLERE DUYURU

DYNED KULLANICI ÖĞRETMENLERE VE İLGİLİLERE DUYURU

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 29/08/2014 tarihli ve 43769797/30/3629771 sayılı yazısı ile “DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi Uygulama Kılavuzu ve DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi Yardım Dokümanı” 81 il Valiliğine gönderilmiştir.

 

Ancak uygulayıcıların sisteme girişte ve kullanımlarında sorunlar yaşadıkları Genel Müdürlüğümüze ulaşmış olup bu doğrultuda DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi´nin il, ilçe ve okullarda etkili ve verimli  bir şekilde kullanımının sağlanması amacıyla ek bilgiler içeren açıklama kılavuzu ekte gönderilmiştir. 

 

EK -1’de yer alan “İl, İlçe, Okul Girişleri ile EBA Üzerinden Okul Öğretmen ve Öğrenci Girişleri” adlı dokümanda il, ilçe ve okulların DynEd Records Manager ve DynEd Courseware sistemine giriş yapabilmeleri için oturum açma kimliği belirleme ve şifre işlemleri açıklanmıştır. Ardından DynEd kurum, öğretmen ve öğrenci bilgilerini güncelleme işlemleri ve adımları ekran görüntüleri ile anlatılmaktadır.

 

EK-2’de yer alan “DynEd Kurulum ve Kullanma Kılavuzu” adlı dokümanda ise;

·         DynEd yazılımının bilgisayara kurulumu ve güncelleme işlemleri,

·         Android cihazlara DynEd yazılımının kurulumu,

·         DynEd yerleştirme sınavı,

·         DynEd ünite ve modül tamamlama süreleri,

·         DynEd placement test,

·         First English eğitim yazılımı,

·         English for Success eğitim yazılımı,

·         DynEd Teacher Training eğitim yazılımı ekran görüntüleri ile detaylı olarak açıklanmıştır.

 

Öğrencilerin İngilizce´yi en etkili şekilde öğrenmesini sağlamayı amaçlayan DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi´nin 81 ilde resmi örgün ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrenciler tarafından verimli bir şekilde kullanılması hedeflenmektedir. Bu amaçla ekte gönderilen DynEd Açıklama Kılavuzunun detaylı şekilde incelenerek il,  ilçe ve okullarda ilgili kişilerin bilgilendirilmesi ve 4-12. sınıf öğrencilerin bu yardımcı eğitim aracından azami derecede faydalanmaları gerekmektedir.

 

 

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 

Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı 

 

1- İL, İLÇE, OKUL GİRİŞLERİ VE EBA ÜZERİNDEN OKUL ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ GİRİŞLERİ

2- DYNED KURULUM VE KULLANMA KLAVUZU

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.