BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Tanıtım Toplantıları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

EBA Tanıtım Toplantıları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

15-01-201615-01-201615-01-201615-01-201615-01-201615-01-2016

  Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı tanıtım toplantıları devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez İlçe Okul/Kurum Müdürlerinin katıldığı toplantının ardından, Merkez İlçe Okul Kurum Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Okul Aile Birlikleri Yöneticilerinin katılımı ile iki oturumlu bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

  Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK ile Müdürlüğümüz yöneticilerinin de katıldığı toplantı; Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK’ın açılış konuşmasının ardından Bilgi Teknolojileri İl Koordinatörü Hasan KIZILKAYA tarafından detaylı bir tanıtım sunumu yapıldı.

  Açılış konuşmasında ALTINKAYNAK; “EBA ile ilgili olarak İstanbul’da bir toplantıda Milli Eğitim Bakanımız ile birlikte olduk. Hemşerimiz Sayın Bakanımızın selamını iletmek istiyorum. Kendilerinin özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürlerinize, okul/kurum müdürlerinize, velilerinize ve basın kuruluşlarına mutlaka bu sistemin tanıtımını yapın ve kullanım seviyesinin en üst seviyelere çıkmasını sağlayın şeklinde talimat verdi. Bakanlığımız çok güzel çalışmalar yapıyor ve bu manada bizlerde tanıtım faaliyetlerinde bulunmaya çalışıyoruz. Güzel bir ürün var ve biz bunu tanıtamazsak hiçbir kıymeti olmaz. Maksadımız eğitimle ilgili kim varsa ona ulaşıp tanıtımını yapmak. Dünyada bu tarzda başka hiçbir eşi benzeri olmayan bir sistemden bahsediyoruz. Okullarımızda biliyorsunuz donanım olarak, etkileşimli tahta ve tablet dağıtımları devam ediyor. Bunlar kendi başına bir şey ifade etmiyor. Sistemi kullanmazsak hiçbir kıymeti yok. İşte bu sebeple sizler Okul Aile Birliği Yöneticileri olarak, velilerin seçtiği insanlar olarak bu sistemi sizlere anlatmak istedik. Sizlerden de beklentimiz velilere bu sistemin tanıtımını velilere yönelik yapmanız ve okul yönetimlerine destek olmanız. Bu sistemi sağlıklı bir şekilde kullandığımızda, öğrencilerin üzerindeki kitap yükünü öğrencilerimizden üzerinden kaldırmaktır. Sistemde her dersin sınıf, ders, konu seviyesinde Türkiye genelinde seçilmiş öğretmenler tarafından anlatılan ders videolarımız var. Bu sayede bir dersi, konuyu defalarca evde öğrenci izleyebilir, soru çözebilir. Buradaki soruları öğrencilerimiz çözerek sınavlardaki çıkacak sorulara da aşina olacaklar ve başarı kendiliğinden gelecektir. Öğretmenlerimizde kendileri ders videoları hazırlayıp sisteme yükleyebilmekteler. Sayın Bakanımız velilerimize bu sistemi tabiri caizse bıktırana kadar anlatın dedi ve bu yolda tanıtım toplantılarımız devam edecek. Evlerdeki bilgisayarlarımızı ve dağıtılan tabletleri de faydalı bir şekilde kullanmış olacağız. Sizlerden ricamız aktif kullanıcı sayısını artırmak yolunda çaba sarf etmenizdir. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

  Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK’ın konuşmasının ardından tanıtım sunumu yapılarak soru-cevap şeklinde katılımcıların bilgilendirilmesi ile toplantı son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.