BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edebali Etüt Merkezi Açılışı

Edebali Etüt Merkezi Açılışı

   26.05 .2016 Perşembe günü Arz Birlik İş Merkezi´nde, (Edebali Ortaokulu yanı) saat 12.15´te Edebali Etüt Merkezi´nin açılışı yapıldı.

   Etüt Merkezi sahibi Saadet GÜZEL yaptığı konuşmada şunları söyledi:

   "Değerli misafirler, kurumumuz eğitime katkıda bulunmak, öğrencilerin başarılarını artırmak, Türk Milli Eğitimi´nin amaçları doğrultusunda öğrencilerin ev ödevlerine, derslerine yardımcı olmak için kuruldu. İyi hizmet vermek en büyük gayemizdir.  Belirli derslere yoğunlaşmak yerine, öğrencilerin okulda görmüş oldukları bütün dersler üzerinde yoğunlaşacağız. Kurumumuzda 5 derslik, 2 etkinlik sınıfı olmak üzere toplamda 7 sınıfımız bulunmaktadır."

   Programda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

   "Milli Eğitim Bakanlığı yaklaşık 900 bin öğretmen ve yaklaşık 17 milyon öğrenci ile çok büyük bir camiadır. Eğitim, insanlarımızı ya öğretmen ya öğrenci ya anne ya baba ya da akraba olarak mutlaka bir şekilde ilgilendirmektedir. Özel sektör eğitim kurumları bizim paydaşımızdır; rakibimiz değil. Açılışını yapacağımız bu ve bunun gibi eğitim kurumları velilerimizin yükünü azaltacaktır.

   İnsana yatırım, en nönemli yatırımdır. Bunun için açılan bu kurumlar çok önemlidir. Özel kurumlarımız müşteri memnuniyetini hedefleyerek hareket etmelidir. İlk hedef, para kazanmak olmamalıdır. Ancak bu şekilde bu kurumlar kalıcı olabilir ve başarıya ulaşabilirler. Etüt Merkezimizin Bilecik´imize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

 

   Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah TETİK´in konuşmalarının ardından Edebali Etüt Merkezinin açılışı yapıldı. Açılışa Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İbrahim Taş, Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan Gözen, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Erdal Bayram da katıldı.

 

26-05-201626-05-201626-05-201626-05-201626-05-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.