BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ile Eğitim ve Öğretim Eylem Planları Bilgilendirme Toplantısı Bözüyük’te Yapıldı

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ile Eğitim ve Öğretim Eylem Planları Bilgilendirme Toplantısı Bözüyük’te Yapıldı

    7 Kasım 2016 Pazartesi günü Bozüyük ilçemizde, Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ile Eğitim ve Öğretim Eylem Planları Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

                İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin YAZIR tarafından yapılan sunumla, konu hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halis ÇELİK, ilçe okul müdürlerimiz ve her okuldan zümre başkanı öğretmenlerimiz katıldılar.

                İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin YAZIR, sunumunda Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ile ilgili takip edilecek yol ve süreçle ilgili bilgiler verdi. Başvuru yöntemi ve ödüllendirme kriterlerini anlattı. Ödüllerin, eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla verileceğini söyledi. Ardından Eğitim Eylem Planı ve Öğretim Eylem Planı konularında açıklamalar yapan YAZIR, planların amaçları, aşamaları, işleyişi ve sorumluları konularında bilgi verdi. Bilgilendirmenin arkasından, Eğitim Eylem Planı ile ilgili, toplantıya katılan okul müdürlerinin ve zümre öğretmenlerinin fikirleri alındı, soruları cevaplandı.

                Toplantının sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ile Eğitim ve Öğretim Eylem Planları hakkında bir konuşma yaptı. Eğer Bilecik’te eğitim adına fark oluşturmaktan bahsediyorsak, şimdiye kadar yapılanların üzerine bir şeyler koymamız gerektiğini belirtti ve bunu yaparken de planlı, programlı şekilde hareket etmemiz gerektiğini söyledi. Bu bakımdan ayrıntıları açıklanan planların ve yenilikçilik ödüllerinin büyük önem taşıdığını, bunların amacına ulaşması için hepimizin elimizden gelen gayreti göstermemiz gerektiğini, Bilecik için, ülkemiz için, geleceğimiz için taşın altına elimizi koymamız gerektiğini vurguladı. Bu toplantıların diğer ilçelerimizde de yapılacağını söyleyen DURMUŞ, toplantıya katılanlardan, bu işin önemini okullarında, zümre öğretmeni arkadaşlarına anlatmalarını ve dayanışma içerisinde çalışmalarını istedi. Okul Müdürlerine ve zümre öğretmenlerine çalışmalarında başarılar dileyerek konuşmasını bitirdi.

08-11-201608-11-201608-11-201608-11-201608-11-201608-11-201608-11-201608-11-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.