BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yönetimi Semineri Devam Ediyor.

Eğitim Yönetimi Semineri Devam Ediyor.

     Eğitim Yönetimi Seminerinin ikinci gününde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr Selahattin TURAN katıldı. TURAN, eğitim sorunları ve yapılması gerekenleri idareci gözüyle anlatarak eğitimin temel sorunlarına değindi. TURAN "temel sorun sadece bizim ülkemizde değil bütün dünyada var, eğitimsel sorunlarını çözmüş hiç bir ülke yok. Bir tane gösteremezsiniz . Her ülke eğitim sorunuyla boğuşuyor, bu doğal kabul edilmelidir. Çünkü eğitim insanın olduğu bir yer olduğu için önemli olan bu sorunları çözebilmek kapasitesini kendimizde bulabilmeyle ilgili bir şey.
Eğitim ihmal kabul etmiyor, yani bunun felaketi sonraki nesillerde görülüyor. Özellikle yeni başlayan Müdür arkadaşlarımıza şunu söylemek istiyorum gelecek ne sağda ne solda, ne İl Milli Eğitim Müdüründe nede Milli Eğitim Bakanlığında, gelecek sınıfların içinde. Bizim klasikleşen bir lafımız vardır. Bir okul müdürü kadar okuldur bir sınıf öğretmeni kadar sınıftır. Bir sürü öğretmen sitelerine üyeyim dikkat ederseniz hepsinde  Bakanlığı, maaşı, sistemi tartışıyor ama sınıfın içini tartışan yok. Sınıfın dizaynından tutun da her şeyinden sorumluyuz bunu tartışmalıyız çünkü gelecek o sınıflarda." dedi.

 

     Seminerin ikinci günü  İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK ´IN kendisini kırmayıp davetine icabet eden  Selahattin TURAN´a tüm okul müdürleri adına teşekkür edip çiçek sunmasıyla son buldu.

 

EĞİTİM YÖNETİMİ KURSU.EĞİTİM YÖNETİMİ KURSU.EĞİTİM YÖNETİMİ KURSU.EĞİTİM YÖNETİMİ KURSU.EĞİTİM YÖNETİMİ KURSU.EĞİTİM YÖNETİMİ KURSU.EĞİTİM YÖNETİMİ KURSU.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.