BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yönetimi Semineri Devam Ediyor.

Eğitim Yönetimi Semineri Devam Ediyor.

     Okul/Kurum Müdürlerine yönelik düzenlenen Eğitim Yönetimi Seminerinin üçüncü gününde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN katıldı. ÖZCAN; "Öğretmen mazeret değil maharet üretmeli. Çünkü biz seçkin insanız. Bize milletin kaderi emanet ediliyor. O kadar büyük bir sorumluluk ki bu kadere yönelik bir anlık ihmalin nelere mal olabileceğine dair sayısız örnekler var. İnsanlar çocuklarını 5-6 yaşında bize teslim ediyor ve hepimizin bildiği gibi ´Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.´ diyen Mustafa Kemal Atatürk´ün işaret ettiği, bugün ortada rahat yada rahatsız olduğumuz hangi bir tablo varsa bunun birinci elden sorumlusu biziz. Hiç başkalarına bir vebal bir sorumluluk yüklemeye çalışmayalım. Çocuklarımız nasıl bizim ailemizin bir yansımasıysa, toplumda ilk alanda onların emanet edildiği öğretmenlerin yansımasıdır.Öğretmenlik mesleği yeryüzünde yapılabilecek en stratejik meslektir. İşin kudsiyeti, önemi onlar herkesin kendi takdiridir ama bir ülkenin, bir halkın, bir milletin geleceği açısından en stratejik meslek öğretmenlik mesleğidir. Sıradan bir oyun kurduğunuz zaman, bir futbol takımı kurduğunuz zaman milyar dolarlara acımadan ona oyuncu ve teknik direktör getiriyorsunuz ama milletin kaderini emanet ettiğimiz öğretmenliğin yetiştirilmesi yada öğrenimin kavranması için maalesef bu hassasiyeti göstermiyorsunuz ve bedelini toplum olarak hepimiz ödüyoruz."dedi

       Seminerin üçüncü günü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emre AKPINAR´ın Proje Tabanlı Eğitim çalışmaları ile ilgili sunumuyla son buldu.

 

 

EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİ DEVAM EDİYOR.EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİ DEVAM EDİYOR.EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİ DEVAM EDİYOR.EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİ DEVAM EDİYOR.EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİ DEVAM EDİYOR.EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİ DEVAM EDİYOR.EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİ DEVAM EDİYOR.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.