BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitimde Çare Sizsiniz" Projesi Kapsamında, Vali Ahmet Hamdi NAYİR Öğretmenlerimizle Bir Araya Geldi.           2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılına hazırlık kapsamında düzenlenen, "Eğitimde Çare Sizsiniz Projesi" çalışmalarının ikinci gününde, Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR öğretmenlerimizle bir araya geldi ve yaptığı açılış konuşmasında;

          Eğitimin millet ve fert için hatta eğitimi verenler için de gerekli olduğunu belirterek, çağın sürat çağı olduğunu, usullerin ve metotların hızla değiştiğini söyledi.

           Eğitimde aynı yerde kalmanın mümkün olmadığını, değişikliklere ayak uydurmak için bir araya gelerek mevzuattaki farklılıkların görüşülmesi gerektiğinin altını çizen Vali Nayir, konuşmasında:

          "Hayatta ki her faaliyetin temel hedefi "mutluluk"tur. Bence en önemli mutluluk çalışılarak elde edilen başarıdadır. Eğer bir başarı elde ediliyorsa hayatın hedefi olan mutluluğu gerçekleştirmede biz kendimize olan en büyük iyiliği yapmış, o mutluluğu yakalamış oluyoruz. Başarının da en temel öğesi yapmış olduğumuz işi sevmektir. Hangi işi yaparsak yapalım, mesleğimizi sevmiyorsak başarılı olmamız mümkün değil, başarılı olmazsak mutluluğu yakalamamız mümkün değildir. Eğitimcilere düşen ikinci bir görev, bu prensibi aynı zamanda geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza da vermemizdir. Eğer mesleğinizi severek yaparsanız, yetiştirmiş olduğunuz çocuk da yarın hangi mesleğe girerse girsin o mesleğini severek yapmaya başlar. Kendi mutluluğunuz ve ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocukların iyi yetişmesi için mesleğinizi mutlaka severek yapın. Hangi konuya bakarsanız bakın, mutlaka eğitim ona bir destek ve omuz verir. Kamu yöneticileri olarak en büyük güvenimiz, devleti temsil noktasında devlete olan saygıyı kazanma noktasında yine sizlere güveniyoruz. İnsana yapılan yatırım çok önemli bir yatırımdır. Bu milletin her ferdini iyi bir insan olarak yetiştirmenizi istiyoruz. Karakterli hak ve hakikati bilen doğru dürüst cömert aklınıza gelebilecek bütün iyi huyları sayın bunlarla teçhiz edilmiş bunlarla yüklenmiş iyi bir insan yetiştirilmesini istiyoruz. İyi bir insan, üretici fertler ve iyi bir vatandaş, bunları sağlayabilirsek, biz geleceğimize daha güvenle bakacağız." dedi.

          Sayın Valimizin ardından, İl Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK’ın konuşması ile devam eden toplantı, İlimiz Öğretmenlerinin gördükleri ve yaşadıkları problemleri soru-cevap şeklinde sunmalarının ardından,  eğitim içerikli “3 idiot” filminin izlenmesi ile son buldu.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantıları Yapıldı.2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantıları Yapıldı.2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantıları Yapıldı.2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantıları Yapıldı.2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantıları Yapıldı.2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantıları Yapıldı.2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantıları Yapıldı.2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantıları Yapıldı.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.