BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Enerji Çocuk" Bilecik´teydi. 

     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bkanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği´nin ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında sergilenen tiyatro gösterisi Bilecik TOKİ Ortaokulunda gerçekleştirildi.

     Okul Müdürü Fikret BAŞAK açılış konuşmasında; "Ülkemizdeki enerjinin verimli kullanılmasını sağlamanın en güzel yolu insanları bu konuda bilinçlendirmektir. Okulumuzdaki Enerji Verimliliği Kulübü öğrencileri ve siz öğrencilerimizden isteğimiz, okulda evde ve çevremizdeki diğer insanları bilinçlendirmenizi gördüğünüz yanlışlıkları uyarmanızdır.

         En basit tabirle İş yapabilme gücüne enerji denir. Belli başlı enerji kaynaklarımız, elektrik, petrol, kömür, su ve güneştir.

     Günümüzde her alanda kullandığımız makineler, enerji ile çalışır.  En önemli enerji kaynaklarımızdan olan petrolü dış ülkelerden satın alırız. Dolayısıyla petrol, döviz vererek satın aldığımız ürünlerin başında yer alır. Ekonomimizin düzelmesinde, enerjiyi tutumlu kullanmanın önemi büyüktür. Gereksiz enerji tüketiminin önüne geçmeliyiz. Evde ve okulda boşa yanan lambaları söndürmek, bozuk muslukları onarmak, radyo, televizyon ve diğer aletleri gereksiz yere çalıştırmamak bir vatandaşlık görevidir. Hiç kimse benim param var, istediğim kadar enerji tüketirim deme hakkına sahip değildir. Ülke kaynaklarının bilinçsizce kullanılması bizi fakirliğe götürür. Enerji tüketiminde yaptığımız savurganlık, vatanseverlik duygularımızın zayıflığını da gösteren önemli bir ölçüttür." dedi.

 

     Öğrencilerimize enerji verimliliği ve tasarrufu konularında tiyatro gösterisi sunarak farkındalık oluşturmak ve bu yolla da ailelere ulaşmak amacıyla güzel bir sunum yapıldı. Gösteriden sonra katılımcı öğrencilerimize çikolata, meyve suyu, kalemlik ve kalem hediye edildi.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.