BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Programı Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Konferans Salonunda Gerçekleştirildi

Engelliler Haftası Programı Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Konferans Salonunda Gerçekleştirildi

Bilecik Özel Eğitim Okullarının, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlemiş olduğu Engelliler Haftası Programı 14 Mayıs 2019 Salı günü Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programa Bilecik Valisi Bilal Şentürk, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, kurum müdürleri, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katıldı.

Programın başında bir konuşma yapan Özel Eğitim Okulları Müdürü İbrahim Aydoğar, şüphesiz özel gereksinimli bireylerimizin meselelerini, sıkıntılarını hatırlamak, başarılarının farkına varmak sadece bir haftanın sınırlarına hapsedilemeyecek kadar önemlidir diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"10-16 Mayıs Özel Gereksinimliler Haftası; özel bireylerimizin topluma kazandırılması, haklarının tam ve eşit şekilde sağlanması noktasında ciddi bir farkındalık oluşturmaktadır. Bu hafta vesilesiyle bir muhasebe yapılarak gelinen nokta ile hedefler arasındaki mesafe net olarak görülebilmektedir. Devletimiz özellikle son 16 yılda "insanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturuyla; iyilikte ve hayırda yarışmanın faziletine inanarak, adeta ilmek ilmek örerek sosyal bir devlet inşa etti. Tarihimize ve kültürümüze sahip çıkılırken, milletimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartmanın mücadelesi verilirken, işte bu şekilde gönül medeniyetimizi de ihya etmenin gayreti içinde olundu. Bu vesileyle devlet büyüklerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Bunlara ek olarak öğrencilerimiz; Bilecik Özel Eğitim Spor Kulübü olarak il çapındaki başarılarından sonra Türkiye çapında düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Şampiyonasına katılarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir." dedi.

Konuşmaların ardından program öğrenciler tarafından sunulan ve büyük beğeni ile izlenen gösteriler ile sona erdi.

15-05-201915-05-201915-05-201915-05-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.