BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENMEP Prpjemizle Uzaktan Eğitim Alan Öğrencimiz İl Milli Eğitim Müdürümüze Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

ENMEP Prpjemizle Uzaktan Eğitim Alan Öğrencimiz İl Milli Eğitim Müdürümüze Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

      2 Şubat 2018 Cuma günü Müdürlüğümüzce yürütülen Engelsiz Matematik Eğitimi Platformu Projesi (ENMEP) ile uzaktan matematik eğitimi alan Bursa Ahmet Erdem Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Yaren Dereli, annesi ve kuzeniyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

    ENMEP projesiyle doğuştan görme yetersizliği bulunan Yaren Dereli’ye uzaktan matematik eğitimi veren öğretmenimiz Hale Uçuş, 10. sınıf olduğu için öğrencimize bire bir uzaktan eğitim verildiğini, 12. sınıflara ve mezunlara küçük gruplar halinde eğitimlerin devam ettiğini, proje ile ilimiz engelli öğrencilerine ulaşmaya çalıştıklarını ancak Yaren’in kendilerine ulaşarak Bursa’dan eğitime dâhil olduğunu belirtti. Bu sosyal sorumluluk projesinden tek beklentisinin öğrencilerin yüreklerine ve hayatlarına dokunmak, geleceklerine ışık olabilmek olduğunu belirtti.

      Öğrencimizin annesi Saniye Dereli ise platform sayesinde aldığı derslerle kızının matematik dersindeki başarısının arttığını söyleyerek, Bursa’dan Bilecik’e kızının öğretmeniyle tanışmak ve teşekkür ziyaretinde bulunmak için geldiklerini söyledi. Proje ile kızının eğitimine sağladıkları destekten dolayı öğretmenimiz Hale Uçuş’a ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’a teşekkür etti.

     Hangi üniversite ve hangi bölümde eğitim görmek istediği sorulan öğrencimiz Yeren Dereli, Boğaziçi Üniversitesinde psikoloji eğitimi görmek istediğini söyledi. Bunun üzerine İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, azimli bir şekilde çalıştığında, başarabileceğine inandığında tüm engelleri aşabileceğini, önemli olanın zihinlerdeki engelleri, önyargıları kaldırmak olduğunu belirtti. Engelsiz matematik eğitimlerini görme işitme ve bedensel engelliler için proje kapsamında planladıklarını, aramızda bulunan ve dokunulmayı bekleyen birçok engelli öğrencimize ve mezunumuza bu platform sayesinde ulaştıklarını, onlara öğrenme fırsatlarına erişim imkânı sağladıklarını kaydetti. “Eğitimde feda edilebilecek tek fert yoktur.” düşüncesiyle hareket ederek bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Bu ziyaretle yapılan çalışmaların geri dönüşünü almaktan da son derece mutlu olduklarını dile getirdi. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti ve öğrencimize başarılar diledi.

02-02-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.