BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir’li Sanatçıdan 700. Yıl İlköğretim Kurumuna Büyük Destek

Eskişehir’li Sanatçıdan 700. Yıl İlköğretim Kurumuna Büyük Destek

03-03-201603-03-201603-03-201603-03-2016

 

        700. Yıl İlköğretim Kurumu kütüphanesine Eskişehir‘li sanatçı, araştırmacı, yazar ve mühendis olan Sayın Nejat İŞCAN ve öğrencisi Özlem SEVİNÇ tarafından 1700 adet kitap ve 15 adet bilgisayar bağışı yapıldı.

Kütüphanenin açılışı Nejat İŞCAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN, Okul Müdürü Adem AYDIN, eğitim gönüllüsü Fikret ADALİMAN ve Özlem SEVİNÇ tarafından yapıldı.

            14 yıl önce “ Her okul kütüphanesi bulunduğu mahallenin arşivi olmalı“ sloganı ile okullara kütüphane kurmaya başlayan Sayın Nejat İŞCAN, İlimizde 84. Kütüphanesini Murat Hüdavendigar Ortaokuluna, 85. Kütüphanesini ise 700. Yıl İlköğretim Kurumuna kazandırdı. Hayatını okuma kültürünün yaygınlaştırmasına adayan sanatçı çeşitli kurum, vakıf, dernek ve üniversitelerden destek alarak 85. Kütüphanesini 700. Yıl İlköğretim kurumunda açtı. Açılışta yaptığı konuşmada okumanın önemine değinen, okuyan ve düşünen insandan zarar gelmeyeceğini vurgulayan İŞCAN, "okul kütüphanelerinin bir halk kütüphanesi gibi rol oynayarak ailelerinde yararlanabileceği yerler haline getirilmesini arzuladıklarını, aynı zamanda okul kütüphanelerinin ülkemizin birer arşivi olacağı düşüncesi ile çalışmalarına devam edeceğini ve yakın zamanda İlimizde başka bir okula daha kütüphane kurmak istediğini" söyledi.

            Açılışa katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN; “528 öğrencinin eğitim – öğretim gördüğü bu güzide okulumuza yaptığınız katkıdan dolayı size Kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Eğitime yapılan yatırım hiçbir zaman zarar ettirmez. Insan hayatı boyunca öğrenen ya da öğreten olmalı. Hayat boyu devam eden eğitim yaşantısının varlığı unutulmamalı. Inşallah öğrencilerimiz bu güzel ortamda yeni kitapları ile bilgi dağarcıklarını arttıracaklar ve ülkelerine yararlı birer birey olacaklar“ dedi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.