BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Kalite Etiketleri ve Ödülleri Bilgilendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

eTwinning Kalite Etiketleri ve Ödülleri Bilgilendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

İlimiz Merkez İlçe ve İlçelerimizdeki okul ve kurumlarımızda eTwinning Portalı üzerinden proje yürüten öğretmenlerimize 2019 yılı eTwinning Kalite Etiketleri ve eTwinning Özel Ödülleri başvuru süreçlerine rehberlik edilmesi ve kalite etiketi kriterlerine uygun nitelikli projeler yürütülmesini  desteklemek amacıyla 11 Nisan 2019 Perşembe günü Bilecik Merkez, Gölpazarı ve Osmaneli ilçelerimizdeki eTwinning projesi yürüten öğretmenlerimize; 12 Nisan 2019 Cuma günü de Bozüyük, Pazaryeri ve Söğüt ilçelerimizdeki eTwinning projesi yürüten öğretmenlerimize yönelik bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilmiştir.

İlimiz genelindeki 54 okulumuzda ulusal ve uluslararası düzeylerde yürütülmekte olan 152 projenin yürütücü öğretmenlerinin katımlı ile gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarında eTwinning Bilecik İl Koordinatörü Celal SARAÇ tarafından eTwinning Ulusal Kalite Etiketi, eTwinning Avrupa Kalite Etiketi, Avrupa eTwinning Ödülleri ve Ödül Kategorileri, eTwinning Türkiye Özel Ödülleri ve Ödül Kategorileri, eTwinning Okul Etiketi, e-Güvenlik, eTwining İlkeleri, Mesleki Gelişime Yönelik Uzaktan Eğitimler ve SELFIE Projesi vb. konularda katılımcılarla detaylı bilgiler paylaşılmıştır.

eTwinning faaliyetleri ile Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim- öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojileri ve yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılması amaçlanmaktadır.

17-04-201917-04-201917-04-201917-04-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.