BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Formatör Eğitim Çalıştayı’na Katılan Öğretmenlerle Toplantı Yapıldı

Formatör Eğitim Çalıştayı’na Katılan Öğretmenlerle Toplantı Yapıldı

       1 Haziran 2017 Perşembe günü Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi Toplantı Salonu’nda mayıs ayı içerisinde Antalya’da düzenlenen Formatör Eğitim Çalıştayı’na katılan öğretmenlerle toplantı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Metin Sarıfakıoğulları ve Çalıştay’da bulunan öğretmenlerimiz katıldı.

      Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından zorunlu dersler bölümündeki öğretim programlarının temel becerileri kapsayan ve değerler eğitimine önem veren bir yaklaşım içerisinde sade ve yaşamla ilişkilendirilecek şekilde güncelleme çalışması yapılmıştı. Yine Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından ortaöğretim kurumlarında kademeli olarak okutulacak olan derslerin öğretim programları da güncellenmişti. 1, 5 ve 9. sınıflarda kademeli olarak uygulanacak derslerin öğretim programları, Bakanlığımızca güncellendi. Güncellenen öğretim programlarının felsefesi, yapısı ve içeriğinin öğretmenlerimiz tarafından doğru bir şekilde anlaşılması için branşlar ve dersler bazında öğretmenlerimize tanıtılması amacıyla illerden seçilen öğretmenler Antalya’da Formatör Eğitim Çalıştayı’na katıldılar. Bundan sonraki aşamada ise ilimizden Çalıştay’a katılan öğretmenler, Bakanlığımızın planlaması doğrultusunda Bilecik’te ders ve branşlarıyla ilgili zümre arkadaşlarına bilgilendirmede bulunacaklar.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, zaman zaman öğretim programlarında değişikliklerin yapıldığını, sürekli değişimin yaşandığı günümüz dünyasında bunun gerekli olduğunu ifade etti. En iyi programın bile iyi olmayan uygulayıcılar elinde bir anlam ifade etmeyeceğini söyledi ve bu konuda bizlere büyük görevler düştüğünü vurguladı. Programların değişen bölümlerinin tam olarak anlaşılmasının ve özümsenmesinin Milli Eğitimin amaçlarını gerçekleştirmede önemli olduğunu ifade eden Durmuş, Çalıştay’a katılan öğretmenlerimizin öğrendiklerini zümre öğretmeni arkadaşlarına en iyi şekilde anlatarak bu görevi başarıyla yerine getireceklerine inandığını sözlerine ekledi. Kendilerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

     Toplantıda formatör öğretmenlerin ders ve branşlar bazında gerçekleştirecekleri eğitimlerin planlamasıyla ilgili yol haritası oluşturuldu. Konu ile ilgili okul müdürlerinin de bilgilendirilmesi kararlaştırıldı. 

01-06-201701-06-201701-06-201701-06-201701-06-201701-06-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.