BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği Öğrenci Topluluğundan (GÜEYDET) Osmangazi Ortaokuluna Eğitim Kitaplığı

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği Öğrenci Topluluğundan (GÜEYDET) Osmangazi Ortaokuluna Eğitim Kitaplığı

      Gazi Üniversitesi ile Müdürlüğümüz arasında imzalanan İş Birliği Protokolü çerçevesinde Prof. Dr. Necati Cemaloğlu hocamızın koordinasyonuyla ilimiz Osmangazi Ortaokulunda, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği Öğrenci Topluluğu (GÜEYDET) tarafından hediye edilen eğitim içerikli kitaplardan bir kitaplık oluşturuldu. Birçoğu Gazi Üniversitesindeki öğretim üyelerine ait olan kitapların yanı sıra eğitim alanında başyapıt sayılan başka kitaplar da okulumuzun öğretmenler odasında öğretmenlerimizin kullanımına sunuldu.

        Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi ile Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Türk Milli Eğitim Sistemi’nin amaçları doğrultusunda il bazlı eğitim sorunlarının araştırılması, önceliklendirilmesi, eylem planlarının oluşturulması, Üniversite ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında köprü kurmak ve bu konuda örneklik oluşturmak amacıyla bir İş Birliği Protokolü imzalanmıştı. Protokol, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr. Rabia Sarıkaya ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş tarafından imzalanarak yürürlüğe girmişti. Protokol kapsamında eğitim faaliyetleriyle ilgili farklı alanlarda durum analizlerinin yapılması, problemlerin tespiti, çözüm yollarının bulunması, öncelikli çalışma alanlarının belirlenmesi, çözümlere yönelik planlı çalışmaların yürütülmesi, izlenmesi, değerlendirilmesi ile eğitim, araştırma ve paylaşım gibi çalışmaların yapılması planlanıyor.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Protokol kapsamında ortaya çıkan iş birliği çalışmaları sonucunda okulumuzun eğitim alanında çok değerli bir kitaplığa sahip olduğunu söyledi. Alanında yetkin kişilere ait olan kitaplarla öğretmenlerimizin kendilerini daha çok geliştirme imkânı bulacağını dile getiren Durmuş, bu şekilde Gazi Üniversitesinin Eğitim Bilimleri alanındaki birikiminden yararlandıklarını ifade etti. Okulumuzda oluşturulan kitaplık dolayısıyla GÜEYDET temsilcilerine ve Gazi Üniversitesi yetkililerine teşekkür etti.

27-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.