BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Üniversitesi İle Müdürlüğümüz Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Gazi Üniversitesi İle Müdürlüğümüz Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

       Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi ile Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Türk Milli Eğitim Sistemi’nin amaçları doğrultusunda il bazlı eğitim sorunlarının araştırılması, önceliklendirilmesi, eylem planlarının oluşturulması, Üniversite ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında köprü kurmak ve bu konuda örneklik oluşturmak amacıyla bir İş Birliği Protokolü imzalandı. Protokol, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr. Rabia Sarıkaya ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

      Protokol kapsamında eğitim faaliyetleriyle ilgili farklı alanlarda durum analizlerinin yapılması, problemlerin tespiti, çözüm yollarının bulunması, öncelikli çalışma alanlarının belirlenmesi, çözümlere yönelik planlı çalışmaların yürütülmesi, izlenmesi, değerlendirilmesi ile eğitim, araştırma ve paylaşım gibi çalışmaların yapılması planlanıyor. Bu çalışmaların yürütülmesi için iki kurumun üyelerinden oluşan ortak komisyonlar kurulacak. Hazırlanan anket, ölçek ve görüşme formları, komisyon kararı ile uygulanacak. Protokol çalışmalarının önce pilot okullarda başlayıp sonra il geneline yayılması öngörülüyor. İki yıl geçerli olacak protokolle yürütülecek hizmetlerin orta, kısa ve uzun vadeli eylem planlarına göre gerçekleştirilmesi planlanıyor.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Bilecik’te eğitimin kalitesini artırmak için çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği protokolleri imzalamaya devam ettiklerini, bu kapsamda Müdürlüğümüz ile Gazi Üniversitesi arasında bir iş birliği protokolünün imzalandığını söyledi. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesiyle yapılacak ortak çalışmalarla Üniversitenin eğitim bilimleri konusundaki bilgi ve tecrübe birikiminden yararlanmış olacaklarını kaydeden Durmuş, yapılacak çalışmaların bilimsel bir bakış açısıyla eğitimdeki sorunların giderilmesine, eğitim hizmetlerinin daha etkili ve kaliteli hale gelmesine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Üniversitenin de eğitim konusundaki teorik bilgileri, uygulama aşamasında görme fırsatı bulacağını, dolaysıyla protokolün her iki kurum için de yararlı sonuçlar ortaya çıkaracağını ifade etti. Gazi Eğitim Fakültesi ile yapılacak çalışmaların ve iş birliğinin Üniversite, Müdürlüğümüz, öğretmen ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diledi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.