BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Başarı Eğitim Vakfı Şirket Programı Tanıtım Toplantısı Bilim ve Sanat Merkezinde Yapıldı

Genç Başarı Eğitim Vakfı Şirket Programı Tanıtım Toplantısı Bilim ve Sanat Merkezinde Yapıldı

      5 Ekim Perşembe Günü Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda Genç Başarı Eğitim Vakfı Şirket Tanıtım Toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Şube Müdürümüz Cuma İvrendi, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Özgür Erdem, Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi, bazı kurum ve kuruluş temsilcileri ile Okul ve Kurum Müdürlerimiz katıldılar.

      Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, girişimcilik dediğimiz şeyin aslında öğrendiklerimizi hayata aktarmakla ilgili olduğunu, bugün okullarımızda ve Halk Eğitim Merkezlerimizde öğrenci ve kursiyerlerimize çeşitli beceriler kazandırdığımızı ancak bu becerileri ülkenin katma değerine dönüştürme noktasında öğrenci ve kursiyerlerimizin desteklenmeye ihtiyaçları olduğunu belirtti. Genç Başarı Eğitim Vakfımızın, Girişimcilik, İş Gücüne Etkin Katılım, Finansal Okuryazarlık konularındaki çalışmalarını istihdama ve inovasyona dönüştürmemiz gerektiğini, bu bilinci okul yöneticilerimizden başlayarak öğrencilerimize doğru yaymamız gerektiğini ifade etti. İnanmadığımız bir şeye başkasını inandıramayacağımızı, bir işe başlamanın güzel olduğunu ancak devam ettirip bitirmenin ve sonuç almanın daha önemli olduğunu dile getirdi. Hiçbirimizin finans piyasasından uzak olmadığını, eline parayı alan herkesin bu piyasa içinde bir şekilde yer aldığını, bu anlamda Şirket Programı’nın bir bilinçlendirme çalışması olacağını söyledi. Katılımcılara ve Genç Başarı Eğitim Vakfı yetkililerine teşekkür etti.

      Ardından Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi, Şirket Programı ile ilgili sunumunu yaptı. Vakfın 124 ülkede faaliyet gösterdiğini, ilkokuldan üniversiteye kadar geniş bir kesime hitap ettiğini, tercih edilebilir iş gücü ve istihdam odaklı çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Milli Eğitim ile iş birliği ve dayanışma içinde çalıştıklarını anlatan Çelebi, Şirket Programı’nın öğretmen eğitimi, iş dünyası eğitimi ve şirket kurulması aşamalarından oluştuğunu, program sayesinde öğrencilerimizin önemli deneyimler yaşadıklarını ve girişimci bakış açısını yakaladıklarını ifade etti. Bilecik’in çok başarılı şirketler kurduğunu ve ESP Uluslararası Sertifika Sınavı’nda okullarımızın önemli başarılar kazandığını söyledi.

 

      Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi’ye hediye takdiminde bulundu. Katkılarından dolayı teşekkür etti.

05-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.