BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Başarı Eğitim Vakfı Yetkilileri Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan’ı Ziyaret Etti

Genç Başarı Eğitim Vakfı Yetkilileri Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan’ı Ziyaret Etti

      5 Temmuz 2018 Perşembe günü Genç Başarı Eğitim Vakfı Yetkilileri Melike Akpınar ve Bilgen Bülbül, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan’ı ziyaret ettiler. Hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Şube Müdürümüz Cuma İvrendi, ARGE Sorumlumuz Mustafa Kan ve ARGE Görevlimiz Edip Akın’ın da bulunduğu ziyarette, Müdürlüğümüz ile Vakıf iş birliğinde yürütülen Genç Başarı GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

     Müdürlüğümüz ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında 3 yıllık bir protokol ile Girişimcilik programı yürütülmüştür. Program ile girişimciliğin özendirilmesi, geliştirilmesi, finansal okuryazarlık ve istihdam edilebilirlik konularında öğrencilerin yetkinliklerinin artırılması, iş ve kariyer dünyası ile tanışmaları ve iş hayatına hazırlanmaları amaçlanmıştır. 2017 2018 Eğitim Öğretim Yılında il genelinde 39 öğretmenimize program hakkında eğitim verilmiş, sonrasında okullarımızda fikirler oluşmuş ve öğrenci şirketleri kurulmuştur. Bu şirketler için kitler, Vakıf tarafından gönderilmiştir.

      Öğrencilerin kurduğu bu şirketler TSO kaydı hariç, bir şirkette olması gereken tüm özellikleri barındırmaktadır. (Şirket yönetimi, hisse senetleri, üretim izinleri vb.) Bu sene ilimizde 9 şirket kurulmuş, bunlardan 8’i faal olarak devam etmiş ve İl Finallerine katılmışlardır. Yarı Final elemelerini başarı ile geçen 2 öğrenci şirketimiz Bilecik Hayme Ana MTAL’den “Tatlı Rüyalar Şirketi” ve Söğüt 700. Yıl MTAL’den “Renkli Atölyemiz Şirketi” programı uygulayan diğer illerden finalistlerin de olduğu 12-13 Mayıs 2018’de İstanbul Ticaret Üniversitesinde düzenlenen Türkiye Finaline katılarak ilimizi temsil etmişlerdir. Paydaş kurumumuz Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası da Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ile şirketlere destek vermiştir.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan, ziyaretlerinden ve  Programının yürütülmesindeki çalışmalarından dolayı Genç Başarı Eğitim Vakfı yetkililerine teşekkür etti. 

05-07-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.