BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Başarı Şirket Programı Öğretmen Eğitimleri Protokolü İmzalandı

Genç Başarı Şirket Programı Öğretmen Eğitimleri Protokolü İmzalandı

   Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında 24.02.2016 tarihinde “Genç Başarı 3X Şirket Programı” kapsamında protokol imzalandı. Protokol gereği yapılacak “Genç Başarı 3X Şirket Programı” eğitimlerin ilki 25 Şubat 2016 tarihinde Uzaktan Eğitim Merkezi(UZEM) salonunda gerçekleştirilecek.

   Genç Başarı Şirket Programı eğitim sorumlusu Bilgen BÜLBÜL program hakkında bilgi vererek, “Ortaöğretim öğrencilerine yönelik planlanan ve dünyada 1936 yılından beri uygulanmakta olan bir programdır. Bu program ile öğrenciler, "eğitimci eğitimine" katılmış olan gönüllü öğretmenleri ve iş dünyasından gönüllü danışmanları eşliğinde mini şirketler kurmaktadırlar. Öğrencilerin, ürün veya hizmet üretmek, üretim veya hizmet aşamalarında iş planı, üretim, finans ve pazarlama raporu oluşturmak, sattıkları hisse senetlerinin kayıtlarını tutmak, şirket içindeki kişisel olanakları ve sorumlulukları belirlemek, üretim ve denetim sağlamak, satış stratejilerini belirlemek, ürünlerini pazarlamak gibi sorumlulukları vardır. Program gerçek bir deneyim sunmaktadır. Ayrıca bu programın devamında öğrenci şirketleri Uluslararası Yarışmalara ve Fuarlara katılabilmektedir” dedi.

 

   İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK ‘da ilimizde eğitimin geliştirilmesine yönelik pek çok yeniliğe Müdürlük olarak imza attıklarını, 10 okuldan 20 öğretmenin katılacağı Genç başarı Eğitimleri ile de yeni bir sürecin başlayacağını,  öğrencilerimizin iş hayatına atılma ve girişimcilik ruhlarının harekete geçirilmesi için yeni bir soluk olacağını belirtti.

25-02-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.