BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Global Girişimcilik Haftası Girişimcilik Söyleşi Programları Başladı.

Global Girişimcilik Haftası Girişimcilik Söyleşi Programları Başladı.

 

       Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği paydaşlığında düzenlenen ve 140 ülkede kutlanan Global Girişim haftası etkinlikleri başladı.

    Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen ve 5 gün sürecek olan söyleşilerde; öğrencilerimizde girişimcilik konusunda farkındalık oluşturmak, bu konuda kendisini ispatlamış ve mesleğinde başarılar sağlamış isimlerle öğrencileri bir araya getirerek gelecek planlarını daha uygulanabilir ve ulaşılabilir hedefler koyarak sevdikleri ve bildikleri işleri yapmalarını sağlamak hedeflenenler arasında yer alıyor.

       Söyleşilerin birinci günündeki programa; Kütahya da iş hayatını sürdüren çini tasarımcısı ve ustası Fatma CEYHAN ile Kültür Bakanlığı takı tasarımcısı sanatçısı Nevin IŞIK  katılarak başarı hikayelerini anlattılar. KOSGEP uzmanı Mehmet GÜLEN ise iş planı ve iş kurmada teşvikler konusunda bilgilendirme yaptılar.

       Programda kısa bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK; "öğrencilerimize mesleki anlamda bir gelecek planı yapabilmeleri için Global Girişimcilik Haftası sebebi ile bu tarz bir çalışma planladık ve faydalı olacağını düşünüyoruz." dedi. 

       Program sonunda katılımcılara teşkkür belgelerini; Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, İl Sanayi ve Ticaret Müdürü Bayram KAYA ve Yerel Projeler Sorumlusu Celali YILMAZ takdim ettiler.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.