BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Global Girişimcilik Haftası Girişimcilik Söyleşileri Devam Ediyor.

Global Girişimcilik Haftası Girişimcilik Söyleşileri Devam Ediyor.

 

Global Girişimcilik Haftası sebebiyle düzenlenen söyleşilerin ikinci günündeyine çok önemli konuklar öğrencilerimizle başarı hikayelerini paylaştılar.

Mikrofona başına önce; Bilecikte en çok okuyan yetişkin ve sıradışı okur ödülleri olan  ,tohum takası çalışmaları yapan ve Gölpazarı Kurşunlu Köyü´nü kırsal turizme açan Bedriye BERBER ENGİN geçti. Hayat hikayesini anlatan ve kitap okumanın önemini vurgulayan Bedriye Hanım köyünde devam ettirdiği projelerinden bahsetti. Kadının toplumdaki yeri, önemi ve toplum üzerindeki etkilerinden bahsederek öğrencilerimizin çok kitap okumalarını gerektiğini ve hatta dinlenmek için bile kitap okumaları gerektiğini vurguladı.

Programa Eskişehir´den katılan ve  Ayten Usta ismiyle restaurontlar zinciri kuran 10 yıl hemşirelik yapan daha sonra üniversite okuyup öğretmen olan ve öğretmenlikten emekli iş kadını Ayten Çetin´de girişimcilik serüvenlerini öğrencilere ve katılımcılara aktardı.

Program sonunda KOSGEP Yetkilisi Ufuk BAŞARAN´da projeler ve teşvikler hakkında öğrencilerimize özet bilgiler aktardı.

Program katılımcılara teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.