BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gölpazarı Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İtalya´ya Gidiyor.

Gölpazarı Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İtalya´ya Gidiyor.

08-02-201608-02-201608-02-2016

 

   Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde yer alan Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, AB Projeleri kapsamında olan Erasmus Plus programında 2014-2015 yılındaki başarısını 2015-2016 eğitim öğretim yılında da devam ettiriyor.

   Güner Orbay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi geçen sene 109 bin Euro değerindeki "Hırsız Osteoporozda Bakım Uygulamalarının AB Boyutu" adlı projeyle 54 öğrenci İtalya, Almanya ve Danimarka´da staj yapma fırsat bulmuştu. Bu yıl da hazırlanan "Sessiz Salgın İnmede Acil Sağlık Hizmetleri ve Bakım Girişimlerinin AB Boyutu" adlı projenin Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul gördüğü ve Türkiye´de üst üste iki yıl projesi kabul edilen ender okullardan biri olunduğu belirtildi.

   Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Meral TÜRK, okulun 2014 yılındaki koordinatör ve ortak olduğu projelerinin devamı niteliğinde olan bu başarının asıl sahibinin öğretmen ve öğrenciler olduğunu, kendilerinin de bu tür projeleri sonuna kadar desteklediklerini söyledi. 2016 yılı için de yine AB Projelerine başvurularının olduğunu belirten TÜRK, şöyle devam etti:“Bu projeyle amaçlarının ev sahibi ülkelerde farklı etnik yapıya sahip, ırk, dil, din ve kültürde uygulama yapma fırsatı elde ederek ve sağlık personeli ilişkilerini gözlemleme fırsatı bularak kültürler arası iletişim/dil/mesleki dilini geliştirmek, öğrencilerimize AB düzeyinde bilgi ve beceri kazandırmak, ev sahibi ülke, kültürü tanıtmak, kültürel amaçlı gezi, programlara katılmak, kendi iletişim, dil becerilerini geliştirmek olduğunu belirtti.

   Öte yandan, 7-27 Şubat 2016 tarihinde ilk stajlarını gerçekleştirecek olan 9 öğrenci 2 öğretmenden oluşan heyet İl Milli Eğitim Müdür Vekili Coşkun BAKIRTAŞ´ı ziyaret ettiler.

    Ziyaretler sırasında projenin koordinatör öğretmeni Ahmet Basatemur tarafından proje hakkında bilgilendirme yapıldı. İl Milli Eğitim Müdür Vekili BAKIRTAŞ, öğrencileri tebrik ederek, İtalya´daki ortak kuruma iletilmek üzere Bilecik´i tanıtmaları için Osmanlı Arması hediye etti.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.