BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Göreve Yeni Başlayan Öğretmenlerimizin Uyum Seminerleri Yapıldı.

Göreve Yeni Başlayan Öğretmenlerimizin Uyum Seminerleri Yapıldı.

                  Göreve Yeni Başlayan Öğretmenlerimizin Uyum Seminerleri Başladı.  Göreve Yeni Başlayan Öğretmenlerimizin Uyum Seminerleri Başladı.  uyum semineri 2014 ekim

 

Eylül 2014 atamaları ile İlimize ilk defa atanan 29 öğretmenimizin “Uyum Seminerleri” yapıldı.

 

      Merkez Atatürk İlkokulu toplantı salonunda yapılan seminerlerle; ilk defa atanan genç öğretmenlerimizin, mesleğe ve Bilecik İline uyum sağlamaları hedefleniyor.

      Merkez Atatürk İlkokulunda düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK; göreve yeni başlayan öğretmenlerimize, Memleketin her karış toprağının kutsal olduğunu, Bilecik’in Osmanlı İmparatorluğunun tohumlarının atıldığı mübarek topraklar olması sebebiyle ayrı bir yeri olduğunu, burada kendisinin ilk günden beri ayrı bir huzur hissettiğini ve bu huzuru kendilerinin de hissedeceğini, Öğretmenlik mesleğinin fedakârlık gerektiren bir meslek olduğunu, yapacakları güzel çalışmaların ve fedakârlıkların semeresini yıllar sonra, öğrencilerinin büyüyerek karşılarına çıktıklarında göreceklerini söyledi.

        Bir öğretmen olarak, hangi branşta eğitim veriyorsak, mutlaka onu anlatıp öğretmemiz gerekir fakat günümüzde kötü örnek teşkil eden problemlerin başlamadan çözüleceği ilk noktanın okul olduğunu ve başrolde öğretmen olduğunu belirten ALTINKAYNAK, değerler eğitiminin bu noktada çok önem kazandığını ve bu konuda meslek hayatları boyunca önemli bir görev üstlendiklerini unutmamalarını ve öğretmenin, öğrencinin gözünde daima hatasız bir rol model olduğunu belirtti.

      Atatürk İlkokulu öğrencilerinin, genç öğretmenlerimize çiçek takdiminden sonra seminer kapsamında uygulanacak programa geçildi.

      İki gün süren uyum seminerlerinde öğretmenlerimize; Müdürlüğümüzün Kurumsal yapısı ve mesleki etik değerler hakkında eğitimler verilerek, değişik okul/kurum ziyaretleri yapıldı. Son olarak, Merkez Edebali Ortaokulunun düzenlediği geleneksel pilav ikramının ardından, bölgenin tarihsel ve kültürel mekânlarının gezilmesi suretiyle eğitim son buldu.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.