BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güncellenen Öğretim Programları Tanıtım, Planlama ve Koordinasyon Toplantısı Atama Daire Başkanımız Bekir Erdoğan’ın Katılımlarıyla Gerçekleştirildi

Güncellenen Öğretim Programları Tanıtım, Planlama ve Koordinasyon Toplantısı Atama Daire Başkanımız Bekir Erdoğan’ın Katılımlarıyla Gerçekleştirildi

      5 Eylül 2017 Salı günü Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda Güncellenen Öğretim Programları Tanıtım, Planlama ve Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanımız Bekir Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin Yazır, Şube Müdürlerimiz Metin Sarıfakıoğulları ve Osman Bat, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ile Güncellenen Öğretim Programları Formatör Öğretmenleri katıldı.

      Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, konuşmasının başında 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını diledi. Etik değerlerden yoksun, toplumda yara haline gelmiş insanları düşündükçe bunun, ruhsuz bir okul ve ruhsuz bir eğitim anlayışının eseri olduğunu düşündüğünü belirtti. Toplumdaki bu olumsuzlukları gördükçe bir kurtarıcı beklemenin yanlış olduğunu, kurtarıcının öğretmenler olduğunu ifade etti. Her öğretmenin, meslek yemini edip göreve başlarken bu bilince sahip olduğunu, ancak yıllar içinde bazen öğretmenin bu heyecanı kaybettiğini dile getirdi. “Bir tek benimle olur mu?” düşüncesinin yanlış olduğunu, herkesin elinden gelenin en iyisini yapması gerektiğini söyledi. Yetiştirdiğimiz her çocuğun bir gün bizim karşımıza çıkabileceğini düşünerek çalışmamız gerektiğini vurguladı. Dünyanın en iyi müfredatı da yapılmış olsa, öğretmenlerin sahip çıkmadığı bir müfredatla başarıya ulaşılamayacağını kaydetti. Dünyanın baş döndürücü bir hızla değiştiğini, bugünün çocuklarını dünün yöntemleriyle yarına hazırlamaya çalışmanın yanlış olduğunu, bunun için müfredat programlarının da zaman zaman yenilenmesinin normal olduğunu anlattı. Yeniden silkelenip birlik ve beraberlik halinde işimize sarıldığımızda ilimiz ve ülkemiz için çok güzel başarılar kazanabileceğimizi, aşamayacağımız hiçbir engelin kalmayacağını dile getirdi. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının bütün öğrencilerimize ve velilerimize ulaştığımız başarılı bir yıl olması dilekleriyle sözlerine son verdi.

      Daha sonra Atama Daire Başkanımız Bekir Erdoğan, konuşmasını yaptı ve yeni öğretim programının amaçları, felsefesi ve değerler eğitimine yönelik kazanımlarını içeren bilgilendirmelerde bulundu. Kurumsal kültür üzerinde duran Erdoğan, kurumumuzu, mesleğimizi, yaptığımız işi sahiplenmenin öneminden söz etti. Yeni öğretim programlarının eksikleri olabileceğini ancak geniş bir katılımla hazırlanan programların her şeyiyle bizim eserimiz olduğunu, eksikliklerin zaman içinde giderilebileceğini, önemli olanın programları sahiplenmek ve uygulanmasında gayret göstermek olduğunu ifade etti. Kazanımları kâğıda yazmayla işin bitmediğini, kazanımları öğretmenler sayesinde çocuklara aktardığımızı ve burada öğretmenlerimize büyük görev düştüğünü söyledi. Bu esnada öğrenciye değer vermemiz ve onların kendini değerli hissetmesini sağlamamız gerektiğini anlattı. Bilgilerin günlük hayatla ilişkilendirilerek verilmesinin önemli olduğunu, öğrenciyi keşfetmeye ve anlamaya çalışmamız gerektiğini dile getirdi.

      Toplantının sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Atama Daire Başkanımız Bekir Erdoğan’a hediye takdiminde bulundu. Katkılarından dolayı teşekkür etti.

06-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.