BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güncellenen Öğretim Programlarının Tanıtımı Amacıyla Bilim ve Sanat Merkezinde Toplantı Yapıldı

Güncellenen Öğretim Programlarının Tanıtımı Amacıyla Bilim ve Sanat Merkezinde Toplantı Yapıldı

      7 Eylül 2017 Perşembe günü Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda Güncellenen Öğretim Programlarının tanıtılması amacıyla toplantı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Şube Müdürümüz Metin Sarıfakıoğulları, mahalle muhtarlarımız, okul aile birliği başkanlarımız ve okul müdürlerimiz katıldılar.

       Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise öğretim programları, yetenek ve temel becerileri kapsayan, değerler eğitimine önem veren bir yaklaşım içerisinde sade ve yaşamla ilişkilendirilecek şekilde güncellenerek yenilendi. Programların toplumun değişik kesimlerine doğru bir şekilde tanıtılması amacıyla müdürlüğümüz tarafından toplantılar düzenleniyor. Bu kapsamda düzenlenen toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş ve Şube Müdürümüz Metin Sarıfakıoğulları, güncellenen öğretim programlarının amaçları, felsefesi ve değerler eğitimiyle ilgili yaklaşımlar konusunda bilgiler verdiler. Yenilenen programların eğitim öğretim süreçlerine yapacağı katkıları anlattılar.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, yenilenen programların tanıtılmasına ve uygulanmasına büyük önem verdiklerini söyledi. Milli Eğitimin amaçlarına ulaşabilmek ve öğrencilerimize arzu edilen tutum ve davranışları kazandırmak, başarılarını artırmak için programları iyi analiz edip doğru uygulamanın önemine dikkat çekti. Dünyada hiçbir şeyin yerinde saymadığını, zamana ve şartlara göre değişimin kaçınılmaz olduğunu, programlardaki değişimlerin de bu doğrultuda yapılması gereken değişiklikler olduğunu ifade etti.

      Toplantı sonunda katılımcıların sorularını da yanıtlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, eğitim işlerinde bir ve beraber olarak hareket ettiğimizde başarıya daha kolay ulaşılabileceğini söyleyerek toplantıya katılan muhtarlarımıza, okul aile birliği başkanlarımıza ve okul müdürlerimize teşekkür etti.

08-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.