BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezinin Lezzet Ustaları Yarıştı.

Halk Eğitim Merkezinin Lezzet Ustaları Yarıştı.

Halk Eğitim Merkezinin Lezzet Ustaları Yarıştı.Halk Eğitim Merkezinin Lezzet Ustaları Yarıştı.Halk Eğitim Merkezinin Lezzet Ustaları Yarıştı.Halk Eğitim Merkezinin Lezzet Ustaları Yarıştı.Halk Eğitim Merkezinin Lezzet Ustaları Yarıştı.

 

     Merkez Halk Eğitim Merkezimizce düzenlenen Aşçı Yardımcılığı kursuna devam eden kursiyerler, hünerlerini jüri heyeti önünde sergileyerek yarıştılar.

     Bahçelievler Mahallesi Mahalle Konağında düzenlenen yarışmaya; Belediye Başkanı Selim YAĞCI, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

    Halk Eğitim Merkezinin verdiği bilgilere göre; Usta Öğretici Muhittin ÖZCAN’ın verdiği kurs, toplamda 896 saatlik bir kurs ve halen 19 öğrenci bu kursa devam ediyor. 12 Mayıs 2014’te başlayan kurs hafta içi her akşam 18.00-22.05 saatleri arasında devam ediyor ve 18 Aralık 2014 tarihinde kursun bitirilmesi planlanıyor.

 

    Yarışmadan önce kısa bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK;  “Bu kurs için Mahalle Konağını Halk Eğitim Merkezine tahsis eden Belediye Başkanı Selim YAĞCI’ya teşekkür ediyorum. Kurumlarımızın işbirliğinin devamını diliyorum. Ayrıca ortam çok temiz, kursiyerlerimizde hijyen kurallarına çok dikkat etmişler kendilerini şimdiden tebrik ediyor ve bu yarışmanın kaybedeni olmadığını bilmelerini istiyorum” dedi. Konuşmasının devamında “ bir erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiğini, fakat kursiyerlerimizin bu sanatı bir erkek eliyle öğrenmiş olmaları da ayrı bir güzellik.  Hayat boyu öğrenmenin güzel bir uygulamasını burada görmüş oluyoruz“ dedi ve herkese teşekkür ederek başarılar diledi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.