BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Cumhuriyet Coşkusu

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Cumhuriyet Coşkusu

      27 Ekim 2017 Cuma günü Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Cumhuriyet Bayramı Kutlaması gerçekleştirildi. Kutlamaya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş da katıldı.

      Kutlama programında bir konuşma yapan Fazilet Durmuş, Cumhuriyetin, milletimizin ezelden ebede uzanan tarih yolculuğunda çok önemli bir dönüm noktası olduğunu, milletimizin önünde yepyeni ufuklar açan dönüşüm hareketinin başlangıcını teşkil ettiğini söyledi. Büyük fedakârlıklarla yürütülen bağımsızlık mücadelemizin sonunda milletin iradesini esas alan cumhuriyet rejimine geçildiğini, böylece milletimizin kendi geleceğini ve kaderini bizzat kendisinin belirlediği bir yönetim şeklinin benimsendiğini, geçen 94 yılda Cumhuriyetimizin değerlerinin, milletimiz tarafın sahiplenildiğini belirtti. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağımızı ifade eden Durmuş, ülkemizde hâkim olan güzel ve huzurlu ortamı koruyarak birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğimizi dile getirdi.

      Kurtuluş Savaşı’nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını kutlayan Fazilet Durmuş, bağımsızlık için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle andığını söyledi. Ayrıca Bilecik Valiliğinin Cumhuriyet Bayramı’nda “Bayrağını al Cumhuriyete gel!” sloganıyla düzenleyeceği “Cumhuriyet Yürüyüşü”ne tüm gençlerimizi davet etti. Bu yürüyüşün, Cumhuriyetimize sahip çıkışımızın, birlik ve beraberliğimizin bir göstergesi olacağını vurguladı. Kutlamayı tertip eden Okul Müdürü Meryem Avcu’ya, okul öğretmenlerine, öğrencilere ve katılan velilere teşekkür etti.

      Kutlamalarda hep birlikte marşlar söylendi. Öğrencilere ve davetlilere ikramlarda bulunuldu.

27-10-201727-10-201727-10-201727-10-201727-10-201727-10-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.