BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İklim Değişikliğinde Geliştirilmiş Kapasite ve Farkındalık ile Daha İyi Geleceklere Projesi Açılış Töreni

İklim Değişikliğinde Geliştirilmiş Kapasite ve Farkındalık ile Daha İyi Geleceklere Projesi Açılış Töreni

      14 Aralık 2017 Perşembe günü Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Valiliğimiz İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan ve Müdürlüğümüzün de ortağı olduğu “İklim Değişikliğinde Geliştirilmiş Kapasite ve Farkındalık ile Daha İyi Geleceklere” Projesinin Açılış Töreni gerçekleştirildi. Törene, Valimiz Tahir Büyükakın, Rektörümüz İbrahim Taş, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, il protokolümüz ve davetliler katıldı.

       Programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Proje Koordinatörü Biyolog Mehmet Yılmaz tarafından proje sunumu yapıldı. Projenin hazırlık çalışmaları, aşamaları ve hedefleri açıklandı. Daha sonra İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İbrahim Bektaş bir konuşma yaptı. Bektaş, konuşmasında çevreye, doğaya sahip çıkma anlayışının bizim inancımızda ve kültürümüzde de yer aldığını belirterek Peygamber Efendimizin “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz.” sözünü hatırlattı. Proje ortaklarına teşekkür etti.

      Valimiz Tahir Büyükakın da yaptığı konuşmada sera gazları salınımının dünya üzerindeki olumsuz etkisine ve küresel ısınmaya dikkat çekti. Atmosferde hapsolan sera gazlarının dünyanın ısısını 2 ila 4 derece arasında artırdığını, bunun sonucunda ise iklim değişimlerinin ortaya çıktığını, bazı bölgelerde aşırı yağışlar görülürken bazı bölgelerde ise kuraklığın hüküm sürdüğünü ifade etti. Dinimizin ve kültürümüzün insanlara, hayvanlara ve doğaya sahip çıkmamızı ve bunlar korumamızı istediğini dile getiren Büyükakın, bu değerlerimizi unutmamamız gerektiğini söyledi. Kuşu ölen bir çocuğa baş sağlığına giden bir Peygamberin ümmeti olduğumuzu hatırlattı. Doğayı ve çevreyi korumanın gerekliliğini özellikle çocuklarımıza çok iyi anlatmamız ve bu konuda farkındalık oluşturmamız gerektiğini vurguladı. Belediyelerin, üniversitemizin ve meslek kuruluşlarının bu konularda daha aktif çalışmalarını ve proje üretmelerini istedi. Valimiz Tahir Büyükakın’ın, projede emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamlamasının ardından Proje Açılış Töreni sona erdi.

14-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.