BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

      12 Ekim 2017 Perşembe günü Atatürk İlkokulu Konferans Salonu’nda Vali Yardımcımız Mustafa Kemal ÖZGÜN başkanlığında İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı yapıldı.

     Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Şube Müdürümüz Osman Bat ile komisyon üyesi kurum müdürleri, sendika, gazete, dernek ve vakıf temsilcileri katıldı.

      İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu, hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla çalışma yürütüyor.

      Toplantıda Şube Müdürümüz Osman Bat, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince açılan kurslara ilişkin sayısal verileri yorumlayarak bir sunum yaptı. Bat, sunumunda 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda, ilimiz genelinde açılan kurs sayıları, kurslara katılan toplam kursiyer sayıları, kurs çeşitlerine göre katılan kursiyer sayıları hakkında bilgiler verdi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İş-Kur Müdürlüğümüzle düzenlenen protokol çerçevesinde Bilecik Halk Eğitim Merkezinde “Bilecik Bezi Dokuma Kursları”nın açıldığını hatırlattı. Bu kursu alan kursiyerlerimize, KOSGEB kurslarıyla Girişimcilik kursları da verildiğini söyledi. Durmuş, aynı zamanda Kayı amblemli atkılar üreterek bir yandan istihdam sağlamaya çalıştıklarını, bir yandan da Bilecik’in tanıtımına katkı sağladıklarını belirtti. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün amaçları doğrultusunda örgün eğitim dışındaki bireylerimizi de topluma kazandırmak, üretime dâhil etmek istediklerini, bu konuda diğer kurumlarla da iş birliği içinde çalışmalar yapacaklarını belirtti.

     Toplantının sonunda katılımcıların kurslara ilişkin talepleri ve değerlendirmeleri alındı.

12-10-201712-10-201712-10-201712-10-201712-10-201712-10-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.