BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

    2 Mart 2018 Perşembe günü Atatürk İlkokulu Konferans Salonu’nda Vali Yardımcımız Mustafa Kemal Özgün başkanlığında İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı yapıldı.

     Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Şube Müdürümüz Osman Bat ile komisyon üyesi kurum ve kuruluş müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.

      İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu, hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla çalışma yürütüyor.

      Toplantıda Şube Müdürümüz Osman Bat, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince açılan kurslara ilişkin sayısal verileri yorumlayarak bir sunum yaptı. Bat sunumunda, ilimiz genelinde açılan kurs sayıları, kurslara katılan toplam kursiyer sayıları, kurs çeşitlerine göre katılan kursiyer sayıları hakkında bilgiler verdi. Komisyonun, yılda iki defa toplandığını belirtti.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, çeşitli kurum, kuruluş ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, imzalanan protokoller çerçevesinde talep edilen kursların açılabildiğini söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma Yazma Seferberliği gereği okuma yazma kurslarının açılmakta olduğunu, bir kişi bile talep etse bu kursun verileceğini dile getirerek toplantıya katılanlardan çevrelerinde okuma yazma bilmeyen varsa bunları kurslarımıza yönlendirmelerini istedi. Ayrıca yabancı uyruklu kişilere yönelik de her tür kursun açılabildiğini ifade etti. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün amaçları doğrultusunda örgün eğitim dışındaki bireylerimizi de topluma kazandırmak, üretime dâhil etmek istediklerini, bu konuda diğer kurumlarla da iş birliği içinde çalışmalar yaptıklarını belirtti.

     Toplantının sonunda katılımcıların kurslara ilişkin talepleri ve değerlendirmeleri alındı.

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.