BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı.

 

               Vali Ahmet Hamdi NAYİR başkanlığında, İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı.

           

            Vali NAYİR, Sevgi Evleri Toplantı Salonu´ndaki toplantıda, fertleri, toplumları ve geleceği yakından ilgilendiren en önemli konulardan birisinin eğitim olduğunu ve hiçbir zaman da mevcut eğitim seviyesinin yeterli görülmemesi gerektiğini söyledi.

            Toplantıda, 2014-2015 eğitim öğretim yılının değerlendirilmesinin yapılacağını bildiren Vali NAYİR, şöyle konuştu:

            "Elde ettiğimiz eğitim seviyenin üzerinde hedeflerimiz olması gerekir. Eğitim başarısı da yalnızca okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize havale edilmemektedir. Eğitimde birçok kuruma başarı için görevler düşmektedir. Kurul üyeleriyle alınan tedbirleri, alınması gereken tedbirleri görüşüp, İlin eğitim seviyesindeki durumunu anlamak ve geliştirmek için toplantı yapıyoruz. Eğitim konusunun içine sağlık, spor ve güvenlik gibi hususların da dâhil olduğunu görerek toplantı gündemini belirledik. Komisyonunun alacağı kararlar ve öneriler doğrultusunda yapılacaklar var. Dolayısı ile eğitimde bu başarıyı elde etmek hem görevimiz, hem de sorumluluğumuzdur."

            Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi ÖZCAN, İl Jandarma Komutanı Albay Alper SIR, İl Emniyet Müdür Vekili Zafer ERDOĞAN, İl Genel Sekreteri Halis NALBANT, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, daire müdürleri ve okul müdürleri ile okul aile birliği başkanları, veliler ve öğrenci temsilcilerinin katıldığı toplantı, Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan KABA’nın detaylı sunumu ile başladı.

 

           2014-2015 eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi, okullarda sağlık konusu ve kantinlerle ilgili çalışmalar, gerçekleştirilen sportif aktiviteler, okul güvenliği hakkında ilgili Kurum temsilcilerinin de yaptıkları sunumlardan sonra 2014-2015 eğitim öğretim yılı faaliyetlerinin planlaması ve İl Milli Eğitim komisyonu tasvibine sunulan konuların görüşülmesiyle toplantı sona erdi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.