BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda Yapıldı

      İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Değerlendirme ve İstişare Toplantısı 27 Eylül 2017 Çarşamba günü Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Birim Amirlerimiz ve tüm Müdürlük çalışanlarımız katıldı.

      Toplantının başında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tanıtım Filmi izlendi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, filmin ardından filmde anlatılan tüm çalışmaların ve başarılarımızın arkasında Müdürlük çalışanlarımızın emeği olduğunu, hayata geçirilen projelerin arkasında personelimizin katkılarının bulunduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılındaki başarıları, birlik, beraberlik halinde fedakarca ve dayanışma içerisinde çalışmaya borçlu olduklarını, bu yıl da aynı anlayışla çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

      Toplumdaki herkesin kendisi veya çevresi dolayısıyla mutlaka eğitimle ilişkili olduğunu aktaran Durmuş, Milli Eğitimin büyük bir aile olduğunu, İl Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmaların, ilimizdeki yaklaşık 36 bin öğrencinin yaşamını doğrudan etkilediğini, dolayısıyla ilimizin ve ülkemizin geleceğine tesir eden çalışmaları yürütmekte olduklarını ifade etti.

      Millet olarak malzemeden çalan müteahhitten, hastasıyla gerektiği gibi ilgilenmeyen doktordan, uyuşturucu bağımlısı olan gençten vb. zarar gördüğümüzü ve şikâyetçi olduğumuzu, toplumdaki yanlış davranışları düzeltmenin yolunun ise eğitimden geçtiğini söyledi. Bunun için eğitim çalışanlarının taşın altına elini değil bedenini koyarak hareket etmeleri ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerektiğini belirtti.

      Dünyadaki en değerli varlığın “insan” olduğunu söyleyen Fazilet Durmuş, onun gereği gibi eğitilmesinin de toplumlar ve dünyanın geleceği açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Durmuş, “Bir tek benimle olur mu demeyin. Evet, bir tek seninle olur. Kendi mükemmelliğinizin, kendi yeteneklerinizin farkına varın ve kurtarıcı beklemeyi bırakın. ‘Bu sorunu ben çözmeliyim, bu hedefe ben ulaşmalıyım.’ diyerek işe başladığınızda göreceksiniz ki sorunlar birer birer ortadan kalkacak ve ‘olmaz’ denen işler bir gün mutlaka olacak.” dedi.

      Ardından ilimizde eğitim alanında 2017-2018 yılında uygulanmaya başlanacak yerel ve ulusal çaptaki projelerle ilgili bilgiler veren Durmuş, özellikle öğrencilerin yeteneklerinin ve ilgi alanlarının belirlenmesine yönelik çalışmalar yürüteceklerini böylece öğrencileri hem mutlu olacakları hem de başarılı olacakları alanlara yönlendireceklerini belirtti. Ayrıca öğretmenlerimizin mesleki yeterliklerini artırmak, eğitim alanındaki yenilik ve gelişmelere uyum sağlayabilmelerine yardımcı olmak üzere projeler geliştirdiklerini dile getirdi.

      İş yapılan, çalışma yürütülen yerde hataların da olabileceğini ifade eden Durmuş, hiçbir iş yapılmayan yerde doğal olarak hata olmayacağını, hata yapmaktan korkmadan elden gelen gayreti iyi niyetle ortaya koymak gerektiğini söyledi. Yapılan işin, ülkemiz ve ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için yapıldığını, bu bilinçle çalışmalara yön verilmesi gerektiğini, birlik beraberlik ve bir aile dayanışması içerisinde çalışıldığında her tür engelin aşılacağını dile getirdi. Müdürlüğümüz yönetici ve çalışanlarına toplantıya katılımlarından ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

28-09-201728-09-201728-09-201728-09-201728-09-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.