BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Düzenlenen Güvenli İnternet Bilinçli Kullanım Çalıştayı’nın İlk Oturumu Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Düzenlenen Güvenli İnternet Bilinçli Kullanım Çalıştayı’nın İlk Oturumu Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yapıldı

      6 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 10.00 ila 12.30 arasında Müdürlüğümüzce güvenli internet kullanımı konusunda “Problem Çözme ve Eylem Planı Oluşturma Çalışmaları” kapsamında düzenlenen Güvenli İnternet Bilinçli Kullanım Çalıştayı’nın ilk oturumu Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çalıştaya İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü temsilcileri, il genelinde her ortaokulun Öğrenci Meclis Başkanları veya temsilcileri, yönetici ve öğretmenlerimiz katıldı.

      Çalıştayda güvenli internet ve internetin bilinçli kullanımı konularında neler yapılabileceği masaya yatırıldı. Sorunlara çözüm önerileri dile getirildi. Bu konuda farkındalık oluşturmak için neler yapabileceği konularında fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle “internetin öğrenciler üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri, internet kullanmaktaki hedefimiz ve internetin olumsuz etkilerinden kurtulmak için neler yapabiliriz?” konuları masaya yatırıldı. Kültür ve Kongre Merkezi’nde birinci oturumu gerçekleştirilen çalıştayın 2. 3. 4. ve 5. oturumları ise 12, 13, 14 ve 15 Aralık 2017 tarihlerinde öğrencilerimizin, Okul Aile Birliği Başkanlarımızın, rehber öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin, muhtarlarımızın ve diğer kurum temsilcilerinin katılımlarıyla yapılacak. Çalıştay sonucunda konuyla ilgili bir eylem planı hazırlanacak.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, internetin günümüzde yediden yetmişe herkesi ve her kesimi ilgilendiren bir konu olduğunu ancak en çok da gelişim aşamasında bulunan çocuklarımızı, öğrencilerimizi etkilediğini ifade etti. Yeni neslin gözünü açtığında bilgisayar, tablet ve cep telefonları vasıtasıyla interneti tanıdığını anlatan Durmuş, bunun için çalıştay çalışmalarına öğrencilerimizi de dâhil ettiklerini söyledi. Pek çok konuda olduğu gibi interneti de faydalı veya zararlı yönde kullanmanın insanın kendi elinde olduğunu, bunun için özellikle öğrencilerimizi bilinçlendirmemiz gerektiğini dile getirdi. Çalıştay sonunda etkili bir eylem planının ortaya çıkacağına inandığını kaydeden Durmuş, çalışmalarından dolayı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin Yazır’a, yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize, diğer kurumların il müdürlüklerinin temsilcilerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Yapılan çalışmaların ilimiz öğrencileri için hayırlı sonuçlar ortaya çıkarmasını diledi.

08-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-2017

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.