BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK´ın 2014-2015 Ders Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK´ın 2014-2015 Ders Yılı Açılış Mesajı

 

Değerli Meslektaşlarım,

           2014-2015 Ders Yılının öğrencilerimize,  velilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni eder, tüm paydaşlarımıza sağlık sağlık, mutluluk ve başarılar dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.

           Bugün hepimiz, yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Bizler ilk emri “Oku” olan, beşikten mezara kadar eğitimi ve öğrenmeyi vazife bilen bir kültürün mirasçılarıyız.

           Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır. İnsanlık ilimle kıtalar aşmış, deniz, okyanus aşırı yerlere ulaşmış, bir taraftan hücrenin inceliklerine vakıf olurken diğer taraftan uzayın derinliklerine yelken açmıştır.

           İlim, irfan, bilgi ve teknoloji meşalesini taşıyacak yarının neslini yetiştirirken metodumuz; bilgi aktarmak değil, Büyük önderin belirttiği gibi, “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmek, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek ve öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir.Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi  sevgili öğrencilerimizdir.

           Değerli öğretmenlerimizin de, mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştiren, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olması; yöneticilerin ise öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentileri bakanlığımızın politikalarıyla örtüşen, vizyonu ve ufku açık, öğretim programlarının başarısı için alandaki ihtiyaca göre yönetim anlayışı geliştiren kişiler olması hedefimiz ve beklentimizdir.

           Sözlerime son verirken tekrar yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diler saygılar sunarım.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.