BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan’dan 8. Sınıf Öğrencilerimize Bayram Müjdesi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan’dan 8. Sınıf Öğrencilerimize Bayram Müjdesi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan, ortaokulu bitiren öğrencilerimizin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleriyle ilgili olarak yaklaşan Kurban Bayramı öncesi veli ve öğrencilerimizi sevindirecek açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Anadolu liselerimizin kontenjanlarının artırıldığını ifade ederek şu bilgileri paylaştı:

“2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme kapsamında ortaokulların 8´inci sınıfını başarıyla tamamlayan öğrencilerin yerleştirme işlemleri için tercihler 2-13 Temmuz´da alındı.

         Merkezi yerleştirme, merkezi sınavla öğrenci alan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, proje uygulayan eğitim kurumları ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik Programlarına tercihler doğrultusunda merkezi sınav puanı üstünlüğüne göre yapıldı.

         Yerel yerleştirme ise okulların türü, kontenjanı, bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, öğrencilerin ortaokullarda bulunuşları, tercih önceliği, okul başarı puanları, devam-devamsızlık ve yaş kriterleri göz önünde bulundurularak yapıldı.

        İlk yerel yerleştirme sonucunda bazı öğrencilerimizin istediği tercihlere yerleşememesi neticesinde diğer yerleştirme kriterlerini Milli Eğitim Bakanlığımız kaldırarak öğrencinin ortaokul başarı puanını ön plana çıkaran bir çalışma yaptı.

          6-10 Ağustos 2018 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının alınması ve 13 Ağustos 2018 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bazı öğrencilerimizin herhangi bir okula yerleşememesi ve bazılarının da istediği okula yerleşememesi nedeniyle bizler gerekli çalışmalarımızı yaptık. Gelen talepler doğrultusunda hiçbir öğrencimizi mağdur etmeyecek şekilde planlamamızı yaparak taleplerimizi Milli Eğitim Bakanlığına ilettik. 13-17 Ağustos 2018  Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının alınmasıyla birlikte merkez ilçede 15 Temmuz Anadolu Lisesi ve Ertuğrulgazi Lisesinde, Bozüyük ilçemizde Kumral Abdal Anadolu Lisesi ve Mustafa Şeker Anadolu Liselerinde kontenjan artışına giderek tüm öğrencilerimizin mutlu bir şekilde bayramı bayram tadında geçirmelerini istedik. Ayrıca, yeni kontenjan planlamasıyla Anadolu Liselerinde 40 olan sınıf kontenjanlarını da 34’e düşürmüş olduk. Öğrencilerimiz nakil başvurularını belirtilen takvime göre yaparak kriterler doğrultusunda öğrenim görmek istedikleri okullara yerleşebileceklerdir.” dedi.

 

19 Ağustos 2018 / Yerleştirmeye Esas 2. Nakil sonuçlarının açıklanması

27-31 Ağustos 2018 / Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih başvurularının alınması

3 Eylül 2018 / Yerleştirmeye Esas 3. Nakil sonuçlarının açıklanması

3-6 Eylül 2018 / Yerleştirmeye Esas 4. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

8 Eylül 2018 / Yerleştirmeye Esas 4. Nakil sonuçlarının açıklanması

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.