BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

“Medeniyetler, milletinin kaderini belirleyen liderlerin öncülüğünde kurulmuştur. Toplumlarını önceleyen liderler ancak, ülkelerini geleceğe taşır. Liderlerine değer veren milletler de geleceğin belirleyicisidir.”
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

 

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetimizin ilanı yakın tarihimizin en önemli dönüm noktalarındandır. Yürütülen milli mücadelenin ve beraberinde kazanılan zaferin en büyük komutanı ise şüphesiz Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Yüzyıl önce medeniyet coğrafyamızda verilen varlık yokluk mücadelesinde Onun özgürlük anlayışı;  milletimizin istiklal azmini, birlik ve beraberliğini perçinlemiş, milli mücadelenin başarıya ulaşacağına olan inancını arttırmıştır. Nitekim onun ileri görüşlülüğü ve askeri dehası sayesinde milletimiz zafere ulaşmıştır.

Ecdadımızın bizlere emanet olarak bıraktığı devletimiz, kuruluşundan itibaren büyük bir hızla gelişmeye devam etmektedir. Bizler bu topraklar üzerinde kadim bir medeniyetin, ihtişamlı bir tarihin mirasçıları olarak; milletimizin hak ettiği refah düzeyine erişmesi, ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşması için gayretimizi daha da arttıracağız. Ancak bu şekilde devletimizin kurucusu Atatürk’e, vatanımızı korumak için canlarını ve kanlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize karşı olan görevimizi yerine getirmiş oluruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım gününü bir matem günü olarak kabul etmek yerine; O’nun düşüncelerini anlamak ve yeni nesillere anlatmak için bir fırsat olarak görmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Mücadelemizin Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.  Ruhları şad olsun!”

 

Dr. Güsamettin ERDOĞAN

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.