BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

     Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

     Medeniyet inşası iddiasında bulunan toplumların hedefi, eğitime dayalı değişimdir. Çünkü gelişmenin ve değişmenin temeli eğitimdir. Eğer gelişme eğitim temelli olursa kalkınma ve yükselme toptan olur. Bu gelişmenin de önüne kimse geçemez. Biz öğretmenler bu zincirin ilk halkalarıyız. Bu görev yürekten yapılırsa oluşan yeni medeniyet, yürekten olur. Onun için yetiştireceğimiz her bir evladımızın yüreğine dokunmalıyız. Çünkü öğretmenlik yürekten yapılır, yürek işidir. O yüreklere sevgi tohumları ekmeliyiz.

     Öğretmenlik adı konulmamış bitmeyen bir sevda; bir ömür süren bir gönüllülük; karşılık beklemeksizin verilen emek; çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle ödüllenmektir.

     Öğretmenlik bir meslekten çok bir değerdir;  yarınlarımız olan çocuklarımızın geleceğini ve dolayısıyla memleketimizin yarınlarını şekillendiren bir değerdir.

     Ne mutlu ki bizlere böyle saygın bir mesleğin neferleriyiz. Memleketler değil gönüller fetheden neferleriz.

     Saygıdeğer Meslektaşlarım,

     Bizler hep birlikte evlatlarımızın geleceği için, daha güçlü bir Türkiye için hatta daha yaşanılabilir yarınlar için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz.. Bilimin aydınlığında teknolojiyi yakalamış, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, vatana millete faydalı, büyüklerine saygılı, sadece kendini değil bütün doğayı koruyan, “yaratılanı severim yaratandan ötürü” düsturuyla bütün yaratılmışlara sahip çıkan bireyler yetiştirmenin gayreti içinde olmalıyız.

     Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözüyle bu ülkenin yarınlarını emanet ettiği irfan ordusunun neferleriyiz. Sorumluluğumuz büyük, görevimiz kutsal... Bize düşen bu yolda özveriyle çalışmaktır.

Bizler ışığımızın daim olması için evlatlarımızı yetiştirirken kendimiz de yetiştirmeliyiz. İyi bir öğretmen her daim öğrenci olmalı; her gün yeni bir bilginin peşinden koşmalı; her yılı bir öncekinden daha başarılı olmalı; gelişmeye, değişmeye, ilerlemeye açık olmalı ki ona emanet edilmiş taptaze beyinleri en iyi şekilde eğitebilsin, onları sürekli değişen dünyanın hızına yetiştirebilsin. Hepinizin bu bilinçle çalıştığına inanıyor, verdiğiniz her bir emek için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

     Emekli olarak aramızdan ayrılan saygıdeğer eli öpülesi öğretmenlerim,

     Bizler bir harf öğretene kırk yıl köle olacak kadar öğretmenlerine kıymet vermiş bir medeniyetin nesliyiz. Sizlere bu vatana verdiğiniz hizmetler için yetiştirdiğiniz bütün öğrenciler adına ve kendi adıma öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Gözünüz arkada kalmasın; bundan sonra sınıflarınız, çocuklarınız bizlere emanet; sizlerden devraldığımız eğitim bayrağını onurla taşıyacağız. Sizlerin de emeklilik yıllarınızı huzur ve sağlık içinde geçirmenizi diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

     Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Sizlerin huzurunda bütün öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

 

Dr. Güsamettin Erdoğan

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.