BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin ERDOĞAN´ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin ERDOĞAN´ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmanın en önemli şartı, bütün bireylerin eşit şartlarda, ortak bir amaç etrafında, birbirini anlayarak ve destek vererek, zorlukları birlikte göğüsleyerek, ileriye bakabilmelerini sağlamaktır.

“Biz gerçekten insanı en güzel biçimde yarattık” (Tin, 4),  “Allah size şekil verdi ve şeklinizi en güzel yaptı” (Teğâbün, 3), “Allah, sizin dış görünüşünüze ve mallarınıza bakmaz. O, sadece sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.” (Hadisi Şerif) diyen bir dinin mensupları olarak engel canda değil, engeller bedendedir. Ona dudak büküp ona yüz çeviren zihinlerdedir.

Zihinlerdeki bakış açıları, engellerde ancak eğitimle kaldırılır. Bakış açımız insan merkezli olur, insanın gönlüne hitap etmek olursa dünyada pekçok şey düzene girer.  “Yaratılanı severim yaratandan ötürü.” diyerek sevgi ve merhamet hamuru ile yürekleri yoğurarak  zihinlerdeki engelleri kaldırabiliriliriz.

Her an kendisinin de engelli olabileceğinin idrakinde olarak, engellilere karşı sevgiyle, duyarlılıkla, sorumluluk bilinciyle davranmak, insan olmanın en tabii gereğidir.

Bu düşünce ile “Eğitim her engeli aşar” gerçeğinden hareketle engelli bireylerin eğitimi için gerekli ortamları hazırlamak da devletimizin en temel görevleri arasındadır. Bizler de engelli öğrencilerimizin  desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok başarı mucizesine şahit oluyoruz. Onların yaşama sevinçleriyle hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimizin, 3 Aralık Engelliler Gününü içtenlikle kutluyor, aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

 

Dr. Güsametin ERDOĞAN

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.