BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

“30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmaktayız.

Geçmişte pek çok defa olduğu gibi, bugün de ülkemiz üzerinde emelleri olan mihraklar, milli birlik ve beraberliğimizi bozmak, vatanımızı parçalamak, ülkemizde şiddet ve kargaşanın hâkim olmasını sağlamak için var güçleriyle çalışmaktadırlar. Bu durum, içerisinde yaşadığımız stratejik coğrafi konumumuzun da bir neticesidir. Savaş meydanlarında bizi alt edemeyen bu güçler bizimle olan savaşlarını sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik alanlarda yoğunlaştırarak sürdürmektedirler. Basiret ve feraset sahibi olan milletimiz de 15 Temmuzda olduğu gibi her türlü saldırıya karşı canıyla, malıyla, sarsılmaz vatan sevgisi ile gereken cevabı vermiş, vatanına ve devletine sahip çıkmış, şer güçlerin heveslerini kursaklarında bırakmayı bilmiştir. Milletimiz tarihinden, kültüründen, inancından aldığı güçle, bu topraklara ebediyen sahip çıkacak; mazlumun ve mağdurun umudu olmayı sürdürecektir.

Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 96′ncı yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutlarken başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.