BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın Mevlit Kandili Mesajı

“Kudümün rahmetu zevku sefâdır yâ Resûlallah Zuhurun derdi uşşâka devadır yâ Resûlallah”
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın Mevlit Kandili Mesajı

 

     Bize dinimiz İslamı bizlere öğreten, adalet, merhamet, hikmet ve muhabbet peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v)’ indünyaya teşrifinin 1447. yıl dönümünü idrak ederken; O’nu daha iyi tanımaya, anlamaya ve sünneti-i seniyyesini yaşamaya İslam ümmeti olarak en çok ihtiyacımızın olduğu zamanlar yaşamaktayız. Doğru tanıyıp doğru anlamak ise öncelikle yaratılışın gaye ve hikmetini, insanî ve ahlâkî değerlerini, şefkat ve merhametini anlamaktan geçer.

     Vahyi ilahiden önce de yaşadığı toplumun güvenini kazanmış bir peygamberin ümmeti olmak, O’nun  doğruluk, dürüstlük ve güven bezeli karakterini benimsemek, yüksek ahlâkını özümsemek, Kur’an ve Sünnet’ in aydınlattığı yolda yürüyen bir birey olmak istiyorsak, her şeyden önce Hz. Muhammed (s.a.v)’ in yolundan gitmemiz gerekir. Unutulmamalıdır ki;  Peygamberimiz (s.a.v.)’in sünneti ve sireti, örnek hayatı, bizlere miras bıraktığı yüce değerler, müminler olarak hepimize emanettir.Bugün dünyanın birçok yerinde devam eden savaş ve çatışmaların, akan kan ve gözyaşlarının sona ermesi ancak O’nu örnek almamızla mümkün olacaktır.

     Bu vesile ile milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisiyle, Mevlid Kandilimiz ve Mevlid-i Nebi Haftamızın şehrimize, ülkemize ve gönül dünyamıza huzur, bereket ve selamet getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimin kandillerini tebrik ediyorum.

 

Dr. Güsametin ERDOĞAN

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.